TEST: Najlepsze Słuchawki Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsze Słuchawki Ranking

W tym artykule zebraliśmy 2 najlepszych , które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 220 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Słuchawki w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Słuchawki tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
220 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
2 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Jan 25, 2023
45 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Słuchawki Beats by Dr. Dre Beats Flex (czarny)
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
. 249 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Słuchawki Philips UpBeat TAUH202BK/00
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
. 129.99 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Już niedługo znajdziesz nasz wybór premium

Nasz test zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Słuchawki na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Słuchawki
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Przewodnik po słuchawkach

Technologia słuchawek staje się z roku na rok coraz bardziej zaawansowana, ponieważ odkrywamy nowe informacje o optymalnych częstotliwościach dźwięku i sposobach projektowania wewnętrznych mechanizmów. Istnieje tak wiele opcji i modeli, że wybór słuchawek może wydawać się trudnym zadaniem. W rzeczywistości nieograniczone możliwości oznaczają, że można znaleźć model który nie tylko pasuje do preferencji dźwiękowych użytkownika, ale i do jego rozmiaru głowy i kształtu ucha.

Słuchawki poprawiają wrażenia dźwiękowe, skupiają uwagę i poprawiają wyniki sportowe. Dostępnych jest niezliczona ilość słuchawek, od tanich po drogie, nauszne po douszne i przewodowe po bezprzewodowe.

Najlepsze słuchawki mają wiele ciekawych funkcje, wygodne dopasowanie i ekscytującą jakość dźwięku. Pamiętaj tylko, że im więcej funkcji chcesz, tym zakup będzie droższy.

Jak wybrać najlepsze słuchawki?

Słuchawki są niezbędnym narzędziem do wejścia w skupienie podczas treningu, nauki, grania lub relaksu. Jak więc wybrać najlepsze słuchawki dla siebie? Zadaj sobie kilka z poniższych pytań, aby określić, na które funkcje warto wydać więcej, a na które nie.

 • Do jakich czynności potrzebujesz słuchawek?
 • Na jakiej jakości dźwięku Ci zależy?
 • Jak często używasz słuchawek?
 • Jakie są Twoje preferencje dotyczące łączności? Bluetooth czy przewodowe?
 • Czy jesteś kimś, kto łatwo gubi klucze, portfel i inne drobiazgi?
 • Jaki jest Twój budżet na słuchawki?

Aby określić najlepsze słuchawki do swoich potrzeb, przeanalizuj, w jaki sposób planujesz korzystać ze słuchawek. Czy masz jedną parę w pracy i chcesz mieć osobną do torby na siłownię? A może planujesz używać jednego zestawu słuchawek do wielu czynności?

Jeśli ćwiczysz lub wybierasz się na długie spacery na zewnątrz, warto zwrócić uwagę na funkcję wodoodporności. Jeśli natomiast szukasz słuchawek do pracy – potrzebujesz mikrofonu i funkcji redukcji szumów. Gracze powinni upewnić się, że ich słuchawki są kompatybilne z ich systemem gier.

Na jakiej jakości dźwięku Ci zależy?

Jakość dźwięku to czynnik, który wpłynie na ogólną cenę Twoich słuchawek. Jakość dźwięku najlepiej standaryzuje się w kilobitach na sekundę (Kb/s). Im więcej Kbps ma urządzenie, tym wyższa jakość dźwięku. Na jakość dźwięku wpływa również impedancja i pasmo przenoszenia. Obie te kwestie omówimy bardziej szczegółowo poniżej. Nowoczesne słuchawki mają aktywne lub pasywne funkcje redukcji szumów, które wykorzystują technologię do tłumienia dźwięków z zewnątrz, zapewniając niezakłócone słuchanie.

Jak często używasz słuchawek?

Zastanów się, jak często używasz słuchawek na co dzień. Słuchawki bezprzewodowe są łatwe w noszeniu, ale wymagają regularnego ładowania. Jeżeli słuchasz muzyki na słuchawkach przez cały dzień, w takim przypadku długi czas pracy na baterii jest niezbędny, abyś mógł korzystać ze słuchawek bez frustracji. Jeśli jednak słuchasz muzyki sporadycznie w trakcie dnia, tańszy model z krótszym czasem pracy na baterii powinien być odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Jakie są Twoje preferencje dotyczące łączności? Bluetooth czy przewodowe?

Zarówno słuchawki Bluetooth, jak i przewodowe mają wysoką jakość dźwięku, a sam wybór zależy to od Twoich preferencji i sposobu, w jaki regularnie korzystasz ze słuchawek. Słuchawki bezprzewodowe wymagają ładowania baterii, z drugiej strony,. słuchawki przewodowe oszczędzają kłopotów z ładowaniem, ale mają przewód, który ogranicza ruchy.

W pracy ograniczanie ruchu może nie być tak zauważalne, jednak na siłowni lub podczas uprawiania sportu, ograniczony ruch może być frustrujący. 

Czy jesteś kimś, kto łatwo gubi klucze, portfel i inne drobiazgi?

W takim przypadku, małe słuchawki douszne na Bluetooth ale połączone ze sobą krótkim kablem mogą okazać się najlepszą opcją.

Jaki jest Twój budżet na słuchawki?

Budżet jest ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, którą markę i model słuchawek wybrać. Ceny słuchawek wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy. Miej na uwadze realistyczny budżet na to, ile chcesz wydać na nowy zestaw słuchawek w oparciu o ich funkcje. Im więcej funkcji chcesz, tym wyższa cena.

Jak optymalnie korzystać ze słuchawek?

Technologia słuchawek rozwija się każdego roku. Nowe modele słuchawek mają intuicyjne funkcje, rozpoznawanie głosu, zatrzymywanie i wznawianie muzyki przez stuknięcie w słuchawkę i nie tylko. Oto kilka wskazówek, jak optymalnie korzystać z nowoczesnych słuchawek.

Słuchawki wskazują optymalne położenie ucha dzięki oznaczeniom prawej i lewej strony na nauszniku. Aby zapewnić najwygodniejsze dopasowanie i najlepszy dźwięk, załóż nauszniki na właściwe ucho.

Gdy nie używasz słuchawek przewodowych, przechowuj je w etui, aby uniknąć zginania i uszkodzenia przewodów. Przewody słuchawkowe są trwałe, ale mogą stracić łączność przy nadmiernym zginaniu. Przechowywanie ich w etui zmniejsza plątaninę przewodów i ułatwia korzystanie z nich.

Wyczyść słuchawki po użyciu, zwłaszcza po treningu. Woskowina gromadzi się wewnątrz wkładek dousznych i może uszkodzić etui ładujące. Użyj w tym celu wilgotnej szmatki.

Wskazówki dla kupujących nowe słuchawki

Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję podczas wyboru najlepszych słuchawek do Twoich potrzeb.

Najlepszą rzeczą do zrobienia przed zakupem jest przymierzenie słuchawek, które planujesz kupić. Czytanie specyfikacji i recenzji produktów to długa droga do zawężenia opcji, ale komfort i dźwięk są subiektywne. Przymierzanie słuchawek będzie jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy są dla Ciebie odpowiednie.

W przypadku zakupu słuchawek przez Internet zalecamy zakup w sklepach z możliwością zwrotu. Okno polityki zwrotów pozwoli Ci wypróbować słuchawki, aby określić ich dopasowanie i dźwięk przed podjęciem decyzji o ich zatrzymaniu.

Zrozumienie specyfikacji słuchawek

Zapoznaj się ze specyfikacją słuchawek, aby pomóc Ci zdecydować, które słuchawki są dla Ciebie najlepsze. Poniżej znajdują się przydatne terminy dotyczące specyfikacji słuchawek, które pomogą Ci zrozumieć, co kupujesz.

Design akustyczny

Istnieją dwa rodzaje konstrukcji akustycznych słuchawek, otwarte i zamknięte. Zamknięta konstrukcja akustyczna oznacza pasywną redukcję hałasu. Otwarta konstrukcja akustyczna nie ma tłumienia hałasu.

Bezstratna kompresja audio

Opisuje, które pliki audio może odtwarzać Twoje urządzenie. Pliki audio występują w wielu formach i nie wszystkie słuchawki i urządzenia obsługują wszystkie pliki audio.

Advanced Audio Coding (AAC) obsługuje pliki MP4, ADTS i 3GP. Jeśli chcesz odtwarzasz pliki audio Free Lossless Audio Codec (FLAC), musisz upewnić się, że Twoje urządzenie jest z nimi kompatybilne.

Żywotność baterii

Słuchawki bezprzewodowe należy naładować, więc znajomość długości czasu pracy baterii na pojedynczym naładowaniu, pomaga zaplanować sposób korzystania ze słuchawek. 

Przetworniki

Przetworniki to małe głośniki w słuchawkach. Wkładki douszne zazwyczaj zakrywają je żelowymi końcówkami. Słuchawki nauszne pokrywają przetworniki tkaniną, aby zmniejszyć wibracje i zwiększyć komfort.

Istnieje sześć rodzajów przetworników:

 • dynamiczne lub przetworniki ruchomej cewki
 • planarne przetworniki magnetyczne
 • równoważenie sterowników armatury
 • przetworniki elektrostatyczne
 • przetworniki przewodnictwa kostnego
 • przetworniki hybrydowe

Najpopularniejszym sterownikiem w większości słuchawek są Dynamic Drivers. Jednak audiofile mogą preferować jakość dźwięku sterowników elektrostatycznych.

Pasmo przenoszenia

Pasmo przenoszenia to zakres tonów, które słuchawki mogą odtworzyć. Zazwyczaj pasmo przenoszenia wynosi od 20 do 20 000 Hz, co jest zakresem ludzkiego słuchu.

Problem z charakterystyką częstotliwościową słuchawek jako metryką polega na tym, że istnieje wiele zmiennych wpływających na odtwarzane tony. Dopasowanie słuchawek do głowy i sposób, w jaki uszczelniają dźwięk może zmienić odczyt, jaki uzyskasz dla pasma przenoszenia słuchawek.

Preferencje dźwięku to kolejny czynnik, który wpływa na to, jak cieszysz się pasm przenoszenia. Niektórzy wolą mocny bas, podczas gdy inni chcą neutralnego dźwięku z równie czystym i wyraźnym niskim, średnim i wysokim zakresem.

Odpowiedzi częstotliwościowe dla różnych zestawów słuchawkowych są reprezentowane przez różne litery. Te litery wskazują, jak wygląda sygnatura dźwiękowa słuchawek na wykresie. Sygnatury dźwiękowe w kształcie litery V mają mocne tony niskie i wysokie oraz neutralne tony średnie. Sygnatury dźwiękowe w kształcie litery W podkreślają niskie, średnie i wysokie tony.

Impedancja

Impedancja to termin opisujący, ile mocy potrzebuje twój sprzęt audio do działania. Im wyższa impedancja, tym wyższa głośność wyjściowa. Jeśli jednak impedancja jest wysoka, urządzenie potrzebuje więcej energii elektrycznej do wytworzenia dźwięku.

Impedancja jest reprezentowana w omach. W zestawie słuchawkowym na impedancję wpływa konstrukcja cewek drgających w urządzeniu.

Impedancja od 20 do 40 omów jest idealna dla większości słuchaczy muzyki. Audiofile doceniliby uciążliwość dźwięku z większej impedancji. 

Ocena IPX

IP oznacza ochronę przed wnikaniem. Stopień ochrony IPX to znormalizowany test stosowany w urządzeniach elektronicznych w celu opisania ich poziomu ochrony przed wodą i ciałami stałymi, takimi jak cząsteczki kurzu.

IPX0 – brak wodoodporności

IPX1 – Urządzenie jest zabezpieczone przed kapiącą wodą i kondensacją

IPX2 – Urządzenie jest zabezpieczone przed pionowo kapiącą wodą

IPX3 – Urządzenie jest chronione przed rozpryskami kierunkowymi pod kątem 60 stopni

IPX4 – Urządzenie jest zabezpieczone przed zachlapaniem wodą

IPX5 – Urządzenie jest chronione przed strumieniami wody pod niskim ciśnieniem

IPX6 – Urządzenie jest chronione przed strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem

IPX7 — urządzenie można zanurzać na głębokość do 3 stóp przez 30 minut

IPX8 – możliwość zanurzenia w wodzie powyżej 1 metra

IPX9 – Urządzenie jest zabezpieczone przed strumieniami wody pod wysokim ciśnieniem i wysoką temperaturą

Kilobity na sekundę (Kb/s)

Kilobity na sekundę lub Kbps to metryka określająca, ile kilobitów danych jest przesyłanych z pliku audio do słuchawek na sekundę. Słuchawki przewodowe efektywnie przesyłają dane, więc ta metryka jest ważniejsza w przypadku bezprzewodowych zestawów słuchawkowych z funkcjami Bluetooth. Słuchawki przewodowe przesyłają maksymalnie 2304 kilobitów na sekundę, podczas gdy Bluetooth przesyła maksymalnie 760 kb/s.

Większość plików audio ma szybkość transmisji 256 Kb/s, przy czym pliki audio o wyższej jakości wymagają szybkości transferu 520 kb/s. Większość zestawów słuchawkowych Bluetooth obsługuje zwykłe pliki audio o wysokiej jakości. Jeśli słuchasz wysokiej jakości plików audio na słuchawkach Bluetooth, przed zakupem sprawdź kb/s plików i słuchawek.

Wyciek dźwięku

Wyciek to termin opisujący izolację akustyczną w słuchawkach. Duża ilość nieszczelności oznacza, że ​​osoby wokół Ciebie usłyszą to, czego słuchasz, zwłaszcza gdy głośność będzie wysoka. Niski wyciek oznacza, że ​​nawet przy dużej głośności osoby znajdujące się w pobliżu nie będą słyszeć tego, czego słuchasz.

Wygłuszanie szumów

Zamknięte konstrukcje akustyczne lub słuchawki z redukcją szumów mają dwa sposoby na powstrzymanie hałasu przed rozpraszaniem się podczas słuchania muzyki.

Aktywna redukcja szumów (ANC) to technologia, w której słuchawki dostosowują dźwięk do otoczenia. ANC intuicyjnie (lub aktywnie) wykorzystuje mikrofony i czujniki do wykrywania dźwięków w Twojej okolicy. Po wykryciu dźwięku technologia równoważy częstotliwości, tłumiąc hałas z zewnątrz.

Pasywna redukcja szumów (PNC) polega na blokowaniu dźwięków przez słuchawki ze względu na ich izolację i konstrukcję. W przeciwieństwie do ANC, PNC nie wykorzystuje technologii do redukcji hałasu z zewnątrz.

Integracja z asystentem głosowym

Niektóre słuchawki mają integrację z asystentem głosowym, co oznacza, że ​​możesz zasięgnąć porady Siri, Alexy lub Google na swoich słuchawkach. Upewnij się, że Twój wirtualny asystent jest kompatybilny z Twoim urządzeniem przed zakupem słuchawek z integracją z asystentem głosowym.

 

Ranking: Top 5 słuchawek nausznych

1. Bose QuietComfort 45 SE

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Bose QuietComfort 45 SE działają przez 24 godziny, oraz posiadają funkcję szybkiego ładowania – 15 minut wystarczy na 3 godziny pracy. Wyposażone są w redukcję szumów, co sprawia, że rozmowy są bardziej komfortowe również w gorszych warunkach.

2. APPLE Airpods Max ANC

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Apple AirPods Max oferują aktywną redukcję szumów i adaptacyjną korekcję dźwięku. Dodatkowo, skutecznie eliminują szumy z otoczenia i dostosowują parametry do warunków, w których obecnie się znajdujesz. Gwarantują czysty i wyraźny dźwięk, również podczas rozmów telefonicznych, a dzięki aż ośmiu mikrofonom każde słowo będzie zrozumiałe dla rozmówcy. 

3. Sony WH-1000XM4 ANC

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Sony WH-1000XM4 oferują funkcję automatycznego wstrzymywania i wznawiania odtwarzania muzyki, tłumienie dźwięku oraz tryb multipoint. Urządzenie ładuję się przez USB-C, 10 minut ładowania wystarczy na 5 godzin pracy, a po pełnym zasilaniu urządzenie pracuje aż 38 godzin. Dostępna jest również obsługa asystentów głosowych.

4. Marshall Major IV Bluetooth

Bezprzewodowe słuchawki nauszne Marshall Major IV oferują aż 80 godzin pracy na baterii (oraz 15 godzin po jedynie 15 minutach ładowania). Wyposażone są w mały joystick ustawień na nauszniku. Urządzenie jest lekkie i zajmuje niewiele miejsca. 

5. JBL Tune 510BT

Bezprzewodowe słuchawki nauszne JBL Tune 510BT oferują do 40 godz. pracy, oraz bardzo szybkie ładowanie (5 minut ładowania to kolejne 2 godziny pracy). Dodatkowo, oferują parowanie z dwoma urządzeniami jednocześnie. Co więcej, są kompaktowe – w pełni składają się na płasko.

 

Ranking: Top 5 słuchawek dousznych

1. Apple AirPods Pro (2. generacji)

Bezprzewodowe douszne słuchawki Apple AirPods Pro (2. generacji) mogą pracować aż 6 godzin oraz być doładowywane przez etui aż na kolejne 30 godzin. Etui zostało wyposażone w głośnik, co pozwala na łatwe zlokalizowanie słuchawek. Słuchawki doskonale współpracują z iPhone’em czy Apple Watchem, a połączenie z urządzeniem następuje po otworzeniu wieczka etui. Dodatkowo, automatycznie wstrzymują odtwarzanie po wyjęciu słuchawki z ucha. Co więcej, eliminują hałasy z otoczenia. Do kompletu dołączone adaptery w czterech rozmiarach.

2. Apple AirPods (2. generacji) z etui ładującym

Bezprzewodowe douszne słuchawki Apple AirPods (2. generacji) z etui ładującym mogą pochwalić się dobrą jakością dźwięku i innowacyjną technologią. Umożliwiają 5 godzinną pracę oraz doładowywanie słuchawek w etui na następne 24 godziny. Słuchawki doskonale współpracują z iPhone’em czy Apple Watchem, a połączenie z urządzeniem następuje po otworzeniu wieczka etui. Dodatkowo, automatycznie wstrzymują odtwarzanie po wyjęciu słuchawki z ucha. 

3. Samsung Galaxy Buds2

Bezprzewodowe douszne słuchawki Samsung Galaxy Buds2, posiadają aż trzy wbudowane mikrofony, co umożliwia swobodne prowadzenie rozmowy nawet w trudnych warunkach. Co więcej, eliminuje hałasy z otoczenia. Ten model może pochwalić się najdłuższym czasem pracy – aż 7,5 godziny, oraz dodatkowe 29 godzin z etui. Słuchawki wyposażone są w dynamiczne dwudrożne głośniki, które pozwalają na bardzo szczegółowy odbiór dźwięków. 

4. Xiaomi Redmi Buds 3 Lite

Bezprzewodowe douszne słuchawki Xiaomi Redmi Buds 3 Lite po pierwszym sparowaniu same łączą się z urządzeniem po wyjęciu z etui. Do kompletu oprócz etui i słuchawek  dołączone adaptery w trzech rozmiarach oraz dwie pary zaczepów na słuchawki. Nowoczesny tryb Bluetooth 5.2 zapewnia przesyłanie dźwięków bez opóźnień. 

5. Słuchawki Philips TAT2206

Bezprzewodowe douszne słuchawki Philips TAT2206, dostępne są w czterech kolorach (białym, czarny, zielonym oraz różowym), wyposażone są w kompaktowe etui ładujące z diodą LED, która informuje o poziomie naładowania. W pełni naładowane słuchawki pozwalają na 6 godzin użytkowania. Etui doładowuje słuchawki do 12 dodatkowych godzin pracy. Dodatkowo, możliwe jest ładowanie jednej słuchawki, i jednoczesne korzystanie z drugiej. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi z funkcją wyciszenia szumów, można odbierać połączenia i rozmawiać. Do kompletu dołączone adaptery w trzech rozmiarach.

Podsumowanie

Słuchawki to osobiste doświadczenie. Jako konsumenci mamy możliwość wyboru idealnego dopasowania, dźwięku i funkcji na podstawie tego do jakich celów używamy słuchawek. Preferencje użytkowników wpłynęły na rynek, wprowadzając nowe projekty i innowacje, dzięki czemu słuchawki są bardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika.

Najlepsze słuchawki mają wspólne cechy, takie jak:

 • Dobra jakość dźwięku
 • Wbudowany mikrofon
 • Długa żywotność baterii
 • Wygodne dopasowanie
Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Słuchawki Philips UpBeat TAUH202BK/00 98
129.99 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.