TEST: Najlepsza Suszarka Bębnowa Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Suszarka Bębnowa Ranking

W tym artykule zebraliśmy 6 najlepszych suszarki bębnowe, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione suszarki bębnowe zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 362 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego suszarka bębnowa w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych suszarka bębnowa tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
362 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
6 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Oct 19, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Suszarka Beko DF7312GXW Slim
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
2166.71 zł 2037.55 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Suszarka Samsung DV80T5220AE Optimal Dry AI Control
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
. 3099 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Suszarka Samsung DV90T8240SH Silent Dry AI Control
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
98
. 4399 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test suszarki bębnowe zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Suszarki bębnowe na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Suszarki bębnowe
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Przewodnik po

suszarkach bębnowych

Suszarka to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Bez niej trzeba by długo czekać na wyschnięcie ubrań, a klasyczna suszarka zajmuje sporo miejsca.  Suszarka to duży zakup, dlatego warto mieć pewność, że wybrany model odpowiada twoim oczekiwaniom. 

 

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem suszarki bębnowej

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów suszarek bębnowych. Przed zakupem suszarki należy wziąć pod uwagę budżet, częstotliwość korzystania z urządzenia oraz ilość miejsca przeznaczonego na urządzenie.

Rodzaje suszarek bębnowych

Kiedy pójdziesz kupić suszarkę, zauważysz, że masz wybór między suszarką wywiewową (wentylacyjną), kondensacyjną i suszarką z pompą ciepła.  

Suszarka wywiewowa (wentylacyjna)

Suszarki wywiewowe to najprostsze urządzenia tego rodzaju. Ich działanie opiera się na wdmuchiwaniu do bębna gorącego powietrza, które suszy pranie. Następnie powietrze musi wydostać się na zewnątrz wraz z parą wodną. To również najtańszy typ suszarki. Najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie na pralnię, gdzie stale wilgotne powietrze nie będzie aż tak przeszkadzać. 

Suszarka kondensacyjna 

Ten rodzaj suszarki potrzebuje jedynie podłączenia do prądu, gdyż z parą wodną radzi sobie poprzez skraplanie jej i zbieranie w specjalnym pojemniku. Ten po każdym suszeniu powinien być opróżniany. Ze względu na tę dodatkową funkcjonalność suszarka kondensacyjna zużywa więcej energii elektrycznej i jest nieco głośniejsza, ale nie musisz martwić się odprowadzaniem wilgoci. Ta zaleta czyni ją obecnie najbardziej popularnym typem suszarki na rynku. Wiele suszarek kondensacyjnych posiada także funkcję pary, która pozwala niemal całkowicie wyeliminować konieczność prasowania odzieży. 

Suszarka z pompą ciepła

Z suszarką wyposażoną w pompę ciepła zaoszczędzisz energię elektryczną, co poprawi stan nie tylko Twojego portfela, ale także środowiska naturalnego. Dzięki tej technologii wysuszysz ubrania w niższej temperaturze, tym samym jeszcze lepiej zabezpieczając je przed kurczeniem. Rozpowszechnionym wśród tego typu urządzeń rozwiązaniem jest samoczyszczący się z włókien i osadów wymiennik ciepła.

Jakie funkcje dostępne są w suszarkach?

Istnieje kilka różnych funkcji dostępnych we współczesnych suszarkach. A im więcej masz funkcji, tym więcej będziesz musiał zapłacić.

Klasa energetyczna

Jedną z pierwszych rzeczy, na którą warto zwrócić uwagę, jest klasa energetyczna suszarki bębnowej. Suszarki oceniane są w skali od A do G. Najbardziej energooszczędne suszarki będą miały ocenę A, B lub C. Zakup suszarki z wysoką klasą energetyczną pozytywnie przełoży się na  wysokość Twoich rachunków za prąd. 

Opóźniony start 

Jeśli korzystasz z suszarki do prania z funkcją timera, możesz ustawić dowolną  godzinę, o której chcesz uruchomić urządzenie. Możesz mieć czyste ubrania gotowe do wyjścia, gdy wstaniesz rano, a nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie dnia od ciepłych i pachnących  ubrań prosto z suszarki.

Funkcja szybkiego suszenia

Jeśli zdarza Ci się potrzebować upranego ubrania na już, to z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na to, aby Twoja suszarka posiada funkcję szybkiego suszenia.

Funkcja dezynfekcji

Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoje ubrania są tak czyste, jak to tylko możliwe, z pomocą przychodzi funkcja dezynfekcji. Może ona potrwać nawet godzinę, ale zapewni, że Twoje ubrania będą sterylne jak w szpitalu.

Czujnik stopnia wysuszenia

Czujnik może dokładnie określić, kiedy Twoje ubrania są suche. Nie ma nic bardziej frustrującego niż schodzenie do pralni tylko po to, aby odkryć, że ubrania są nadal wilgotne i trzeba je suszyć przez kolejne 20 minut. Niepokojące jest również, gdy ubrania są skurczone lub przegrzane, ponieważ zbyt długo były w suszarce.

Funkcja “prosto do szafy”

Nie ma nic gorszego niż wyjęcie prania z suszarki tylko po to, by dowiedzieć się, że ubrania sa bardzo pogniecione i wymagają prasowania. Funkcja usuwania zagnieceń zmienia kierunek bębna, gdy cykl suszenia dobiega końca. 

Jak optymalnie korzystać z suszarki bębnowej?

Teraz, gdy znasz już funkcje suszarki bębnowej, upewnijmy się, że wiesz, jak z niej prawidłowo korzystać. 

 1. Wyczyść filtr. Jeśli włożysz ubrania z brudnym i zapchanym filtrem, będą schły dużo dłużej. Brudny filtr stanowi również zagrożenie pożarem, dlatego należy go czyścić przed każdym załadunkiem.
 2. Zanim włożysz ubrania do suszarki, zawsze upewnij się, że pralka wykonała swoje zadanie. Pralka powinna była usunąć nadmiar wody z ubrań podczas wirowania. Jeśli ubrania są zbyt mokre, będą schły bardzo długo.
 3. Upewnij się, że ubrania, które wkładasz do suszarki, nadają się do suszenia w suszarce bębnowej. Instrukcje dotyczące prania znajdują się na metce. Niektóre ubrania wysuszone w suszarce mogą się skurczyć lub ulec  uszkodzeniu. Instrukcje powinny również zawierać informacje, czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia dotyczące suszenia odzieży.
 4. Następnie możesz wybrać sesję suszenia zależną od liczby minut, przez którą ubrania mają wyschnąć, lub poziom wysuszenia, jaki chcesz osiągnąć. 

Konserwacja Twojej suszarki

Oprócz regularnego czyszczenia filtra kłaczków jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o żywotność twojej suszarki.

Nie przeciążaj swojej suszarki

Nigdy nie należy przeładowywać suszarki. Suszenie ubrań może trwać dwa razy dłużej, a suszarka będzie musiała zużywać więcej energii. Spowoduje to wyższe rachunki za energię i pozostawi większy ślad węglowy.

Wyczyść dokładnie filtr

Dokładne czyszczenie filtra co kilka miesięcy pomoże wydłużyć żywotność i wydajność Twojego urządzenia. Nie wystarczy opróżniać jedynie filtr kłaczków za każdym razem, gdy używasz suszarki. Należy również wyczyścić obudowę, w której znajduje się filtr np. za pomocą  odkurzacza na niskich ustawieniach mocy

Inne wskazówki dotyczące konserwacji suszarki

Oto kilka innych ważnych wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, aby uniknąć niechcianych awarii suszarki.

 • Może być konieczne od czasu do czasu wyregulowanie nóżek suszarki. Gdy suszarka działa, wibruje, a ruch ten może powodować lekkie przesunięcie pozycji urządzenia.
 • Jeśli posiadasz suszarkę kondensacyjną/z pompą ciepła, należy opróżniać zbiornik na wodę po każdym załadowaniu.
 • Jeśli posiadasz suszarkę wentylacyjną, od czasu do czasu sprawdzaj wąż, aby upewnić się, że nie przecieka.
 • Wyłącz suszarkę i odłącz ją od źródła prądu, gdy nie jest używana. Pozwoli to zaoszczędzić energię między praniami i uniknąć awarii. 

Ile pieniędzy wydasz na suszarkę?

Zanim kupisz suszarkę, powinieneś dowiedzieć się, jakich funkcji możesz potrzebować. Im więcej funkcji otrzymasz, tym prawdopodobnie więcej będzie kosztować suszarka. Porównaj wygodę funkcji z początkowymi kosztami urządzenia. Suszarka może kosztować od 900 do ponad 3000 złotych.

Suszarki ładowane od góry są zwykle bardziej energooszczędne i tańsze. Uważa się jednak, że suszarki ładowane od przodu są łatwiejsze do załadowania i rozładowania, a ponadto pozwalają zaoszczędzić miejsce, ponieważ można je ustawiać jedno na drugim z pralką.

Ranking: Top 5 suszarek bębnowych

1. Samsung DV90T5240AE Optimal Dry AI Control

Suszarka Samsung Optimal Dry AI Control, o klasie energetycznej A+++ i maksymalnym wsadzie 9 kg, została wyposażona w 16 programów pracy, dopasowanych do różnych rodzajów tkanin. Co więcej, dzięki szybkiemu trybowi, wysuszysz ubrania w 35 minut. Dodatkowo, technologia Optimal Dry monitoruje wilgotność wewnątrz bębna i na jej podstawie dostosowuje czas suszenia, by ochronić ubrania przed utratą kształtu. Roczne zużycie prądu suszarki to jedynie 176 kWh, dzięki zastosowanej pompie ciepła.

2. Electrolux EW9H189BP

Suszarka Electrolux klasy energetycznej A+++ gwarantuje roczne zużycie prądu na poziomie jedynie 195 kWh, dzięki zastosowanej pompie ciepła. Urządzenie posiada programy suszenia, dzięki którym dopasujesz najlepsze ustawienia dla wszystkich tkanin od pościeli aż po bardziej wymagające tkaniny. Suszarka wyposażona jest również w dotykowy wyświetlacz oraz funkcję opóźnionego startu.

3. LG RC90V9AV3

Ten model suszarki LG został stworzony z myślą o dużych rodzinach, dlatego pojedynczy wsad mieści aż 9 km ubrań. Suszarka wyposażona jest w pompę ciepłą, która pozwala zminimalizować zużycie energii. Co więcej, urządzenie posiada program który usuwa 99% bakterii i roztoczy, dzięki czemu sprawdzi się u osób z alergiami. Dodatkowo, suszarkę można połączyć z Wi-Fi i aplikacją ThinQ, co pozwala na wybranie cyklu i pobieranie nowych programów w każdej chwili.

4. Bosch WTW8546KPL

Suszarka Bosch, o klasie efektywności A++, sprawdzi się w dużych gospodarstwach domowych, dlatego pojedynczy 9 km wsad ubrań wysuszy w mniej niż godzinę. Co więcej suszarka jest cicha i nie będzie zakłócać spokoju domowników. Dodatkowo, dzięki pompie ciepła suszenie jest efektywne nawet przy niskich temperaturach, a roczne zużycie prądu wynosi ok. 259 kWh. 

5. Beko DF7434XRA

Suszarka Beko wyposażona jest w 16 zaawansowanych programów, które pozwalają na wysuszenie różnych rodzajów tkanin. Co więcej, roczne zużycie prądu wynosi ok. 212 kWh, dzięki czemu suszarka jest niezwykle ergonomiczna. Urządzenie posiada również dodatkowe zabezpieczenie przed dziećmi.

FAQ

Znajdź odpowiedzi na pytania, które zwykle pojawiają się podczas zakupu Suszarki bębnowe

Czy powinienem wybrać suszarkę ładowaną od przodu czy od góry?

Będzie to zależeć od tego, gdzie zamierzasz umieścić swoją suszarkę. Jeśli jest w bardzo ciasnej przestrzeni, powinieneś zaopatrzyć się w pralkę i suszarkę ładowaną od przodu. Możesz je ułożyć piętrowo, aby zaoszczędzić miejsce. Jeśli masz trochę więcej miejsca, prawdopodobnie powinieneś kupić maszynę ładowaną od góry. Będzie ona bardziej energooszczędna i posiadać większą pojemność.

Jaka jest średnia żywotność suszarki bębnowej?

Przeciętna suszarka powinna wystarczyć na około 10 do 13 lat. Powinna być objęta gwarancją producenta. Przeczytaj uważnie gwarancję i upewnij się, że urządzenie jest objęte gwarancja i serwisem  w przypadku awarii.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Suszarka Samsung DV80T5220AE Optimal Dry AI Control 98
3099 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.