TEST: Najlepsze Okapy Kuchenne Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsze Okapy Kuchenne Ranking

W tym artykule zebraliśmy 0 najlepszych Okapy kuchenne, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Okapy kuchenne zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 0 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Okap kuchenny w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Okap kuchenny tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
0 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
0 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Apr 28, 2023
68 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Nasze najlepsze w tej cenie zostaną wkrótce znalezione
Najlepszy w teście zostanie głosowany wkrótce
Już niedługo znajdziesz nasz wybór premium

Nasz test Okapy kuchenne zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Okapy kuchenne na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Okapy kuchenne
 • 6Plusy i minusy

Przewodnik po okapach kuchennych

Urządzając kuchnię warto pamiętać o okapie kuchennym, którego z pewnością nie może w niej zabraknąć! Urządzenie pozwala nie tylko zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów, ale i uniknąć nadmiernej wilgoci i tłustego osadu. Jeśli stoisz przed wyborem odpowiedniego okapu do Twojej kuchni, sprawdź ten poradnik!

Rodzaje okapów kuchennych

Okap pełni wiele ważnych funkcji, między innymi odprowadza parę, zapachy powstające podczas gotowania, a także zasysa wilgoć i tłusty osad. Do rodzajów okapów kuchennych zaliczają się:

 • Okapy kominowe (przyścienne) – jedne z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Urządzenie charakteryzuje się przewodem wentylacyjnym prowadzonym przy ścianie i uchodzącym do szybu wentylacyjnego. Wyróżniają się niską ceną i wysoką wydajnością pracy, a także dobrze pochłaniają zapachy i unoszącą się parę wodną. Zazwyczaj okapy kominowe są większych rozmiarów, dlatego najlepiej prezentują się w bardziej przestronnych wnętrzach. 
 • Okapy podszafkowe – urządzenia tego rodzaju można ukryć w zabudowie kuchennej. Okap podszafkowy łatwo utrzymać w czystości, a jego kompaktowe rozmiary idealnie sprawdzą się w niewielkiej kuchni.
 • Okapy wyspowe –  w urządzeniach tego rodzaju przewód wentylacyjny wychodzi bezpośrednio z sufitu, dzięki czemu nie trzeba go przymocować do ściany. Ze względu na duże wymiary i dość masywną konstrukcję okap wyspowy najlepiej sprawdzi się w otwartym pomieszczeniu oraz kuchniach połączonych z salonem. Tak jak okapy kominowe, doskonale radzą sobie z usuwaniem zapachów nawet podczas długiego gotowania. 
 • Okapy teleskopowe – urządzenie montuje się pod szafką i wysuwa się z niej dodatkowy panel, co zwiększa powierzchnię zasysania oparów znad kuchenki. Dzięki kompaktowym rozmiarom, sprawdzi się w niewielkich kuchniach.

Na co zwrócić uwagę, przy wyborze okapu kuchennego

 • Dopasowanie rozmiaru okapu do wielkości kuchni 

Przede wszystkim warto dopasować rodzaj okapu do wymiarów kuchni. Im większa kuchnia, tym wyższą wydajnością powinien charakteryzować się sprzęt. 

 • Poziom hałasu 

Warto wybrać taki okap, który nie będzie przeszkadzał swoją pracą Tobie i innym domownikom w codziennych czynnościach. Rozważając pomiędzy okapami z funkcją wyciągu i pochłaniacza, postaw na ten z wyciągiem, ponieważ pochłaniacze z reguły pracują dużo głośniej. Ciche okapy na najniższym stopniu mocy wydają dźwięki o wartości poniżej 60 dB. 

 • Filtry

Od jakości i rodzaju filtra zależy to, na ile efektywnie pracował będzie okap. Na rynku dostępne są 2 rodzaje filtrów:

 • przeciwtłuszczowe – ich głównym zadaniem jest wyłapywanie tworzących się podczas gotowania drobinek tłuszczu. Filtry przeciwtłuszczowe wykonane są najczęściej z papieru, włókniny, akrylu i metalu. Metalowy filtr nie wymaga wymiany a jedynie czyszczenia raz na jakiś czas.
 • węglowe – absorbują tłuszcz, oraz pochłaniają nieprzyjemne zapachy i wilgoć. Wymagają jednak częstej wymiany – co ok. 3 miesiące. 

Dodatkowe funkcje okapów

  • kilka trybów pracy w tym program intensywny – doskonale radzi sobie on z pochłanianiem zapachów gotujących się potraw. 
  • timer lub sensor wilgoci – timer pozwala na zaprogramowanie czasu pracy okapu, z kolei sensor uruchomi okap, gdy wilgotność powietrza wzrośnie i wyłączy się samodzielnie po przefiltrowaniu powietrza.
 • oświetlenie LED

Ranking: Top 5 okapów kuchennych

1. Amica OKP6651S

Okap Amica OKP6651S oferuje 10 poziomów mocy. Urządzenie generuje od 45 do 66 dB hałasu, ma silnik o mocy 94W i maksymalnej wydajności 565 m3/h. Posiada również oświetlenie LED. Okap może pracować jako pochłaniacz z filtrem węglowym lub jako wyciąg kominowy. Z opcji dodatkowych oferuje wyłącznik czasowy.

2. GORENJE WHI649EB

Okap GORENJE WHI649EB wyposażony jest w sterowanie sensorowe. Urządzenie o mocy 180 W pracuje z wydajnością maksymalną 608 m3/h i generuje 63 dB hałasu. Posiada również oświetlenie LED. Model Gorenje może pracować jako okap kominowy lub pochłaniacz z filtrami węglowymi. 

3. Electrolux LFP326S

Okap teleskopowy Electrolux LFP326S idealnie sprawdzi się w małej kuchni. Model pracuje w zakresie od 170 do 410 m3/h i generuje hałas od 48 do 69 dB. Posiada również oświetlenie LED. Poziomy mocy zmienia się za pomocą przycisków po prawej stronie okapu (podobnie włącza się oświetlenie). Filtry są metalowe i można myć je w zmywarce. 

4. Amica OTP9651BG

Okap teleskopowy Amica OTP9651BG pracuje w zakresie 480 m3/h i generuje hałas do 63 dB. Posiada również oświetlenie LED. Okapem sterujemy sensorowo, moc pokazywana jest na wyświetlaczu. Posiada również włącznik czasowy 10-minutowy i automatykę wyłączania.

5. Electrolux LFT769X

Okap Electrolux LFT769X z funkcją HoB2Hood, która pozwala urządzeniu na łączenie się z płytą tej samej firmy i automatycznie dostosowuje wydajność do poziomu mocy płyty i liczby użytych stref. Funkcja Breeze pozostawia okap włączony na niskim biegu przez 60 minut po zakończonym gotowaniu. Urządzenie posiada cztery moce i maksymalną wydajność na poziomie 720 m3/h, przy maksymalnej głośności 72 dB. Posiada również oświetlenie LED. Okap ma też wskaźnik zabrudzenia filtrów.

Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.