TEST: Najlepsza Waga Łazienkowa Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Waga Łazienkowa Ranking

W tym artykule zebraliśmy 29 najlepszych wagi łazienkowe, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione wagi łazienkowe zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 367 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego waga łazienkowa w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych waga łazienkowa tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
367 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
29 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Dec 29, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Xiaomi Mi Smart Scale 2
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
77.99 zł 64.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
101.00 zł 88 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Garmin Index S2 010-02294-12
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
88
636.50 zł 629 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test wagi łazienkowe zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Wagi łazienkowe na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Wagi łazienkowe
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Przewodnik po wagach łazienkowych

Jeśli chcesz kontrolować swoją masę ciała, warto zaopatrzyć się w dobrą wagę łazienkową, czyli taką, której pomiary są precyzyjne, posiadającą dodatkowe funkcje i pomiary oraz wykonaną z wytrzymałych materiałów. W tym przewodniku poznasz specyfikacje i dodatkowe funkcje, jakimi cechuje się dobra waga.

Rodzaje wag

Wagi łazienkowe można podzielić na trzy rodzaje: mechaniczne, elektroniczne i wagi smart. Waga mechaniczna to najbardziej klasyczna wersja tego urządzenia, która do pomiaru masy ciała nie potrzebuje żadnego źródła zasilania, a wynik pokazuje strzałka na tarczy. 

Wagi elektroniczne w ostatnich kilkunastu latach zyskały na popularności. Wynik pomiaru wyświetla się na ekranie LCD, a do działania potrzebują jedynie baterie.  

Najnowocześniejszym rodzajem wag są modele smart, które mogą pochwalić się dodatkowymi funkcjami m.in. dokładnego pomiaru i analizy konkretnych komponentów takich jak np. tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej, BMI, BMR, AMR oraz poziomu nawodnienia organizmu. Pomiar tych wartości następuje poprzez wysłanie nieodczuwalnych dla człowieka impulsów elektrycznych. 

Dokładność pomiaru

Dokładność pomiaru to najważniejsza cecha, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru wagi. Najlepsze wagi mogą ważyć z dokładnością do 50 gramów.

Zastosowane materiały

Przy wyborze wagi zwracaj uwagę także na to, czy wykonana jest z solidnego materiału. Dobrym tworzywem jest na przykład szkło hartowane. Najsolidniejsze, a zarazem lekkie i łatwe w przenoszeniu jest aluminium. Dodatkowo warto aby urządzenie posiadało antypoślizgowe nóżki, które uniemożliwiają przesuwanie się urządzenia po kafelkach w łazience i niszczenie podłogi.

Dodatkowe funkcje

Dobra waga łazienkowa powinna być nie tylko nowoczesna, ale i oferować dodatkowe funkcje. 

 • pomiar zawartości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej
 • pomiar BMI
 • pomiar ilości wody w organizmie
 • łączność z Wi-Fi lub Bluetooth
 • aplikacja na smartfon 
 • pomiar BMR (zapotrzebowanie kaloryczne)
 • pomiar AMR (zapotrzebowanie energetyczne)
 • pomiar wieku metabolicznego 
 • zapisu danych i stworzenie oddzielnych kont dla wszystkich członków rodziny
 • automatyczne wyłączanie
 • wyświetlacz LCD

Ile kosztuje waga łazienkowa?

Ważnym kryterium, na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze wagi, jest jej cena. Wagi mechaniczne będą kosztować znacznie mniej od smart wag elektronicznych. Ich ceny zaczynają się nawet od 20 zł, natomiast wagi smart to już koszt rzędu 150 do aż 600 zł. 

Podsumowanie

Wspomniane kryteria pomogą Ci zdecydować, jaka waga łazienkowa spełni Twoje oczekiwania. Kontrolowanie masy ciała i chudnięcie nigdy nie było prostsze!

Ranking: Top 5 wag łazienkowych

1. Garmin Index S2

Inteligentna waga Garmin Index S2 oferuje szczegółowe i precyzyjne pomiary masy ciała. Dzięki aplikacji, możliwe jest opracowanie planu treningowego oraz śledzenie postępów, co sprawia, że ten model będzie idealny dla sportowców, czy osób dbających o swoją sylwetkę. 

2. Xiaomi Mi Body Composition Scale 

Waga diagnostyczna Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 nie tylko podaje precyzyjny pomiar ogólnej masy ciała, ale również poszczególnych tkanek oraz wskaźników zdrowotnych (aż 13 różnych pomiarów). Co więcej, oferuje zapamiętanie danych dla aż 16 osób. 

3. Huawei Scale 3

Huawei Scale 3 z opcją łączności przez Wi-Fi oraz Bluetooth cechuje się wysoką precyzją pomiarów dzięki technologii TruFit. Dodatkowo, w aplikacji Huawei Zdrowie można znaleźć szereg dodatkowych analiz. 

4. Zeegma Gewit

Zeegma Gewit analizuje 17 różnych parametrów ciała, podając m.in. masę tkanki mięśniowej, tłuszczowej i kostnej w kilogramach lub w procentach. Co więcej, przedstawia poziom nawodnienia organizmu i wskaźniki takie jak: BFR, BMR i BMI. Więcej szczegółów dotyczących pomiarów można znaleźć w aplikacji. Dodatkowo, waga zapamiętuje dane aż 8 osób.

5. Beurer BF 720

Waga diagnostyczna Beurer BF 720 o wysokiej precyzji pomiaru i analizie masy ciała (w tym tkanek: tłuszczowej, mięśniowej i kostnej; oraz poziom nawodnienia organizmu. Na podstawie dostarczonych danych oblicza również zapotrzebowanie kaloryczne (BMR) i energetyczne (AMR). Posiadanie aplikacji nie jest konieczne, ponieważ waga wyświetla wszystkie informacje na wyświetlaczu, choć plusem aplikacji jest dostęp do danych w każdej chwili.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM 98
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.