TEST: Najlepsza Klawiatura Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Klawiatura Ranking

W tym artykule zebraliśmy 98 najlepszych klawiatury, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione klawiatury zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 1946 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego klawiatura w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych klawiatura tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
1946 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
98 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Dec 22, 2022
45 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Klawiatura Natec Trout Slim (czarny)
Przeczytaj więcej o produkcie
  • Najlepsze w tej cenie
96
35.29 zł 22.89 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Klawiatura SteelSeries Apex 3
Przeczytaj więcej o produkcie
  • Najlepszy produkt z testu
98
309.00 zł 239 zł

Najlepsza cena w:

Media Markt
Klawiatura Logitech G915 TKL LIGHTSPEED Tactile
Przeczytaj więcej o produkcie
  • Produkty z półki premium
96
901.00 zł 869 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test klawiatury zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

  • 1Najlepsze Klawiatury na rynku w 2022
  • 2Wszystkie funkcje
  • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
  • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
  • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Klawiatury
  • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Klawiatura SteelSeries Apex 3
4.9 / 5.0 (68 recenzje)
98
239 zł
Klawiatura Logitech G915 TKL LIGHTSPEED Tactile
4.8 / 5.0 (15 recenzje)
96
869 zł
Klawiatura Natec Trout Slim (czarny)
4.8 / 5.0 (18 recenzje)
96
22.89 zł
4
Klawiatura Genesis Rhod 400 RGB
4.9 / 5.0 (67 recenzje)
98
98.99 zł
5
Klawiatura Logitech G413 (srebrny)
4.9 / 5.0 (33 recenzje)
98
289 zł
6
Klawiatura Genesis Thor 300 RGB Outemu Brown
4.9 / 5.0 (56 recenzje)
98
191.99 zł
7
Klawiatura Tracer Smart
4.9 / 5.0 (33 recenzje)
98
84.99 zł
8
Klawiatura SteelSeries Apex 5
4.9 / 5.0 (55 recenzje)
98
499 zł
9
Klawiatura SPC Gear GK630K Tournament Kailh Red RGB
4.9 / 5.0 (32 recenzje)
98
239 zł
10
Klawiatura A4tech Bloody B314
4.9 / 5.0 (48 recenzje)
98
143.2 zł

Przewodnik po klawiaturach 

Dobra klawiatura musi spełniać kilka wymagań, aby zwiększyć nie tylko komfort, ale i efektywność pracy czy nauki, dzięki czemu codzienne korzystanie z komputera może być dzięki niej zwyczajnie wygodniejsze. Klawiatury dzielą się na klawiatury mechaniczne i membranowe. Klawiatury mechaniczne różnią się od klawiatur membranowych przede wszystkim osadzeniem i wysokością klawiszy. W tym poradniku, poznasz najważniejsze cechy, które posiadają klawiatury komputerowe, dzięki czemu wybór najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb modelu będzie łatwiejszy.

Klawiatury biurowe

Panuje opinia, że klawiatura do pracy czy użytku domowego to taka, która jest prosta ale solidna. Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze, to jakość wykonania, wygoda, intuicyjny układ klawiszy, ergonomiczna konstrukcja, a także bezprzewodowość lub  odpowiednio długi przewód. Dobrze jednak gdy dodatkowo posiada przyciski multimedialne, ułatwiające szybką regulację głośności, jasność obrazu czy otwieranie aplikacji. Warto też zwrócić uwagę na to, aby klawiatura była bezprzewodowa, co nie tylko jest wygodniejsze, ale i eliminuje kolejne kable na biurku. Innym aspektem wartym rozważenia jest głośność przycisków, aby podczas pisania nie przeszkadzać innym domownikom lub współpracownikom. Dodatkowo, droższe modele cechują się ergonomicznymi konstrukcjami, będąc zdrowszymi dla nadgarstków użytkowników. Istotnym aspektem jest również format klawiatury, która może być pełnowymiarowa lub pozbawiona bocznej sekcji numerycznej (TKL) lub też strzałek funkcyjnych. 

Klawiatury gamingowe

Klawiatury membranowe są dobrą opcją dla graczy, ze względu na wysoką precyzję i szybkość. Jednakże, najlepszymi klawiaturami dostępnymi na rynku są klawiatury optyczno-mechaniczne, ale ich zakup wiąże się już ze znacznie większym wydatkiem. W przeciwieństwie do klawiatur przeznaczonych do pracy lub nauki, klawiatury gamingowe dużo lepiej sprawdzają się w wersji przewodowej, która zapobiega opóźnieniom w sygnale. Obecnie na rynku istnieje niewiele klawiatur bezprzewodowych, które mogą pochwalić się taką stałością sygnału, jaką oferują przewodowe. Tak jak w przypadku klasycznych klawiatur, urządzenie musi mieć solidną konstrukcję i przełączniki.  Krótki czas reakcji, ergonomiczny układ klawiszy, możliwość ich programowania oraz podświetlenie dodatkowo wpływają na komfort gry. W klawiaturze dla gracza nie może też zabraknąć N-Key Rollovera i anti-ghostingu, czyli funkcji odpowiadających za prawidłowe rejestrowanie wciskanych klawiszy. 

Ile kosztuje dobra klawiatura?

Dobra klawiatura wcale nie musi być droga. Już za cenę na poziomie 50-100 złotych można znaleźć model godny uwagi. Oczywiście, można też znaleźć klawiatury za wiele więcej, które wyróżniają się nietypowym designem czy dodatkowymi funkcjami. Najlepszymi klawiaturami dostępnymi na rynku są klawiatury optyczno-mechaniczne, ale ich zakup wiąże się już ze znacznie większym wydatkiem.

 

Ranking: Top 5 klawiatur biurowych

1. Logitech MX Keys

Klawiatura Logitech MX Keys została zaprojektowana tak, by zapewniać wygodne i naturalne pisanie dzięki wklęsłym klawiszom dobrze dostosowujące się do palców. Klawiatura posiada też inteligentne podświetlenie – zaświeca się, gdy palce się do niej zbliżają i gaśnie, gdy nie jest używana. Jest bezprzewodowa – na akumulator ładowany przez przewód USB-C. 

2. Razer Pro Type Ultra

Razer Pro Type Ultra to urządzenie z komfortowymi klawiszami i przełącznikami mechanicznymi zapewniającymi wygodne wprowadzanie tekstu. W celu poprawienia ergonomii, klawiatura wyposażona jest w stopki pozwalające na regulację wysokości oraz podpórka pod nadgarstki. Nie zabrakło też podświetlenia klawiszy. Urządzenie łączy się z komputerem , to do wyboru mamy zarówno Bluetootha, jak i tradycyjne połączenie z odbiornikiem USB.

3. Dell KB216 Quietkey

Klawiatura Dell KB216 Quietkey o minimalistycznym designie, pełnowymiarowej wielkości i kilku klawiszy multimedialnych. Jednym z jej największych plusów jest wyjątkowo ciche działanie.

4. HP Pavilion 600

HP Pavilion 600 to płaska klawiatura wyspowa o minimalistycznym designie. Klawiatura posiada również funkcje multimedialne.

5. Logitech K380

Logitech K380 to minimalistyczna i nowoczesna klawiatura bezprzewodowa, którą można sparować z nawet 3 urządzeniami naraz i wygodnie się między nimi przełączać. Urządzenie jest niewielkich rozmiarów z okrągłymi klawiszami. Dodatkowo, na jednym zestawie baterii będzie pracować aż do 2 lat. 

Ranking: Top 5 klawiatur gamingowych

1.Genesis Thor 300 TKL RGB 

Genesis Thor 300 TKL RGB to klawiatura mechaniczna z wielokolorowym podświetleniem i przełącznikami Outemu Red. 

2. Razer Cynosa V2 

Razer Cynosa V2, która dzięki membranowej technologii cechuje się cichym działaniem. Dodatkowo, konstrukcja klawiatury jest odporna na zachlapania, posiada funkcję nagrywania makr, podświetlenie oraz przyciski do obsługi multimediów. 

3. Logitech G413

Logitech G413 posiada sprężynujące przełączniki Romer-G o wysokiej precyzji i szybkiej reakcji. Dodatkowo, klawiatura oferuje czerwone podświetlenie i jego 5-stopniową regulację. 

4. SteelSeries Apex 5 

SteelSeries Apex 5 wykorzystuje technologię hybrydową, łącząc płynność klawiatury membranowej i trwałość mechanicznej. Efektowne podświetlenie ułatwia rozgrywkę po zmroku. Wyposażona jest także w podpórkę pod nadgarstki, co pozwala na wygodne użytkowanie przez wiele godzin.

5. Razer Huntsman V2

Razer Huntsman V2 jest szybka, wygodna, wytrzymała i stylowa. Spośród innych modeli wyróżniają ją przełączniki optyczne z podczerwienią, co sprawia, że czas reakcji klawiatury wynosi 1/8 milisekundy.

Zobacz też

Zobacz więcej naszych najlepszych w artykułach testowych