TEST: Najlepsza Waga Kuchenna Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Waga Kuchenna Ranking

W tym artykule zebraliśmy 18 najlepszych wagi kuchenne, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione wagi kuchenne zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 86 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego waga kuchenna w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych waga kuchenna tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
86 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
18 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Oct 11, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Sencor SKS 4004VT (biało-fioletowy)
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
94
. 71.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Sencor SKS 4004GR (biało-zielony)
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
96
65.45 zł 59.29 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Już niedługo znajdziesz nasz wybór premium

Nasz test wagi kuchenne zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Wagi kuchenne na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Wagi kuchenne
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Przewodnik po wagach kuchennych

Waga jest niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni. Dokładnie odmierzone składniki to podstawa podczas gotowania czy pieczenia. Wagi mają różne rozmiary i kształty, natomiast materiał, z którego wykonano wagę świadczy o jej odporności na uszkodzenia. To z pozoru proste urządzenie może oferować bardzo ciekawe funkcje. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się jakie funkcje posiadają nowoczesne  wagi i zdecydujesz jaka jest idealna dla Twoich potrzeb. 

Rodzaje wag kuchennych

Wagi kuchenne można podzielić na dwie kategorie: mechaniczne i elektroniczne. Różnią się od siebie nie tylko zastosowanym mechanizmem, ale też wyglądem. 

 • Waga mechaniczna – wynik odczytuje się z umieszczonego z przodu zegara. Waga mechaniczna nie jest precyzyjna, natomiast jej główną zaletą jest niska cena. Jej design będzie pasować do wnętrz w stylu retro.
 • Waga elektroniczna – wynik wyświetla się na cyfrowym wyświetlaczu. Zaletą wagi elektronicznej jest bardzo wysoka dokładność pomiaru oraz dostępne dodatkowe funkcje. Są droższe od wag mechanicznych, ale różnica w cenie nie jest duża. Ich design jest z regóły nowoczesny (wykonanie ze szczotkowanej stali nierdzewnej lub szkła) Dostępne są zarówno małe wagi platformowe, jak i wagi z wbudowaną misą.
 • Waga z dozownikiem – zwana też miarką kuchenną, to ciekawe i innowacyjne rozwiązanie. Ich kształt przypomina najczęściej dzbanek lub niewielką miskę z wyświetlaczem na uchwycie, zapewniając komfort użytkowania. 

Parametry i dostępne funkcje

 • Funkcja tarowania – bardzo przydatna funkcja, ponieważ pozwala szybko zważyć zawartość pojemnika, który na niej postawisz. 
 • Wskaźnik przeładowania – sygnalizuje, gdy masa produktów umieszczonych na wadze jest większa niż jej maksymalne obciążenie. 
 • Przeliczanie i zmiana jednostek – nie wszystkie przepisy opierają się na masie produktów podanej w gramach. 
 • Licznik kalorii i substancji odżywczych – to zaawansowana funkcja, która z pewnością przyda się osobom będącym na diecie. Waga podaje wartość kaloryczną, a także zawartość białka, węglowodanów i tłuszczu w ważonym produkcie. 
 • Add&Weight – funkcja stopniowego odważania składników, dzięki której możesz dodawać kolejne składniki, których masa wyświetli się osobno.
 • Automatyczny wyłącznik – waga elektroniczna wyłączy się po określonym czasie bezczynności. 
 • Wskaźnik zużycia baterii

Ranking: Top 5 modeli wag kuchennych

1. Adler AD 3138B

Waga kuchenna Adler,  o maksymalnym udźwigu 5 kg. Pozwala na precyzyjne zważenie, a dokładność pomiaru to 1 g. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, waga jest poręczna i wygodna w przechowywaniu. Waga posiada wyświetlacz oraz opcję automatycznego wyłączania się. Dodatkowo ma opcje obliczania wagi płynów. Waga Adler jest pomocna przy przygotowywaniu dań, ściśle odmierzając proporcje produktów. 

2. Sencor SKS 4030WH

Waga Sencor posiada zdejmowaną misę ze stali nierdzewnej, ułatwiającą ważenie sypkich produktów. Duży wyświetlacz z podświetleniem i sterowaniem dotykowym sprawia, że Wysoką dokładność pomiaru zawdzięcza 4 precyzyjnym czujnikom nacisku. Maksymalny udźwig wagi to 5 kg. Pozwala na precyzyjne ważenie, z dokładnością pomiaru do 1 g, a także funkcją tarowania i z możliwością wyboru trzech jednostek  (g/oz/ml). Dodatkowo, waga wyłącza się automatycznie po 2 minutach bezczynności. 

3. Esperanza Lemon EKS002K 

Elektroniczna waga kuchenna z maksymalnym obciążeniem do 5 kg i precyzją do 1g. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu przygotowywanie posiłków o idealnych proporcjach będzie dużo prostsze i szybsze. Waga nadaję się do ważenia produktów suchych jak i płynnych. Wykonana jest z tworzywa odpornego na uszkodzenia i zabrudzenia. Waga posiada duży wyświetlacz LCD, funkcję tarowania, a także specjalną kontrolkę przeciążenia oraz wskaźnik rozładowania baterii. Kiedy nie jest używana, po upływie określonego czasu samoczynnie się wyłącza. 

4. Mesko MS3152 

Waga kuchenna z misą MS3152 to niezbędne wyposażenie każdej kuchni! Maksymalne obciążenie to 5 kg z precyzją pomiaru do 1g. Obudowa i misa ze stali nierdzewnej zapewniają nie tylko stylowy design, ale i długotrwałość użytkowania i łatwość czyszczenia urządzenia. Duży wyświetlacz LCD ułatwia odczytywanie pomiarów, a wskaźnik zużycia baterii poinformuje Cię o konieczności wymiany w odpowiednim czasie. Dodatkowo waga posiada funkcję tarowania oraz obliczania objętości płynów.

5. Hoto waga elektroniczna Smart

Waga posiada zakres pomiaru od 1g do 3000g. Dodatkowo, wyposażona jest w ekran LED o wysokiej rozdzielczości. Co więcej urządzenie można sparować ze smartphone, co pozwala na wyświetlanie danych składników na ekranie telefonu, a także tworzyć przepisy i dzielić się nimi z przyjaciółmi.

Podsumowanie

Posiadanie wagi w kuchni jest niezbędne podczas gotowania i pieczenia ciast. Wagi elektroniczne potrafią znacznie więcej od mechanicznych, a co za tym idzie, ułatwiają codzienne czynności w kuchni. Najlepszą wagą będzie taka, która spełni swoje zadanie i będzie pasować do wystroju Twojej kuchni.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Sencor SKS 4004GR (biało-zielony) 96
59.29 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.