TEST: Najlepszy Telewizor Smart TV Ranking - Toppricer

TEST: Najlepszy Telewizor Smart TV Ranking

W tym artykule zebraliśmy 29 najlepszych Telewizory Smart TV, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Telewizory Smart TV zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 1656 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Telewizor Smart TV w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Telewizor Smart TV tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
1656 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
29 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Nov 16, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Telewizor Lin 32D1700 DVB-T2/HEVC
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
701.50 zł 649 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Telewizor Samsung Neo QLED QE65QN85AAT DVB-T2/HEVC
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
5450.85 zł 5280 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Telewizor Sony OLED XR-65A80J DVB-T2/HEVC
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
96
10165.73 zł 7597 zł

Najlepsza cena w:

Media Markt

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Telewizor Samsung Neo QLED QE65QN85AAT DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (269 recenzje)
98
5280 zł
Telewizor Sony OLED XR-65A80J DVB-T2/HEVC
4.8 / 5.0 (20 recenzje)
96
7597 zł
Telewizor Lin 32D1700 DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (331 recenzje)
98
649 zł
4
Telewizor Samsung QLED QE65Q77AAT DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (88 recenzje)
98
4999 zł
5
Telewizor Samsung UE50AU8002K DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (35 recenzje)
98
1949 zł
6
Telewizor Samsung UE55AU7192U DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (70 recenzje)
98
2179.99 zł
7
Telewizor Sony XR-75X90J DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (32 recenzje)
98
5997 zł
8
Telewizor Samsung UE43AU7192U DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (57 recenzje)
98
1781.99 zł
9
Telewizor Philips 65PUS8506/12 DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (31 recenzje)
98
2997 zł
10
Telewizor Sony KD-55X85J DVB-T2/HEVC
4.9 / 5.0 (54 recenzje)
98
3197 zł

Przewodnik po Smart TV 

Jeśli szukasz nowego inteligentnego telewizora, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc! W tym artykule zebraliśmy 5 najlepszych inteligentnych telewizorów dostępnych obecnie na Polskim rynku. Oceniliśmy je na podstawie recenzji, cen i rekomendacji. Mamy nadzieję, że wybór będzie łatwy, dzięki naszym odpowiedzią na często zadawane pytania, które możesz mieć przed zakupem inteligentnego telewizora, jednocześnie przedstawiając listę naszych najlepszych wyborów.

Czym jest smart TV i do czego służy?

Zaczynamy od najłatwiejszego pytania. Słowo „inteligentny” krążyło w ostatnich latach znacznie częściej niż kiedykolwiek. Smart TV to po prostu telewizor, który łączy się z Internetem i innymi sieciami domowymi, takimi jak telefon komórkowy czy komputer. Smart TV to jedna z tych rzeczy, które należy zakupić u znanej i cenionej marki, ponieważ często tańsze telewizory mają tendencję do buforowania, lagów, a interfejs użytkownika często nie jest „przyjazny”.

Istnieje wiele funkcji, które może mieć Twój inteligentny telewizor, ale najczęstszymi z nich są:

 • Możliwość połączenia bezprzewodowego z siecią Wi-Fi, aby oglądać, co jest odtwarzane na telefonie, nawet jeśli jest zablokowany.
 • Automatycznie dostarcza aktualizacje, aby zapewnić płynne działanie i aktualność zabezpieczeń.
 • Korzysta z aplikacji takich jak Netflix, Hulu, Plex, Disney + i innych, abyś mógł oglądać filmy i seriale bez kupowania urządzenia takiego jak Roku, Apple TV, konsoli lub odtwarzacza Blu-ray.
 • Użyj dedykowanych przycisków na pilocie, aby szybko otworzyć aplikację taką jak np. Netflix.
 • Możliwość przesyłania multimediów z komputera do telewizora.

Jaki rozmiar ma nowoczesny smart TV?

Przeważnie telewizory mają rozmiary od 20 cali do ponad 75 cali, zarówno z ekranami LCD, jak i OLED.

Czy powinienem wybrać ten z ekranem LCD czy OLED i jaka jest różnica?

LCD i OLED to rodzaje ekranów telewizorów. Jeśli jakość telewizora jest dobra, to różnice między nimi będą niewielkie, ale są to różnice, o których powinieneś wiedzieć.

Telewizory LCD

 • Wyświetlacz ciekłokrystaliczny lub ekran LCD to ekran, który wymaga źródła światła z tyłu (technologia CCFL – lampa fluorescencyjna z zimną katodą; lub technologia LED – dioda elektroluminescencyjna).
 • CCFL to starsza, bardziej przestarzała technologia, która jest coraz częściej zastępowana przez diody LED. Diody LED mogą być nieco droższe, ale na dłuższą metę pozwolą Ci zaoszczędzić dzięki niskiemu zużyciu energii.
 • Nie dajcie się zmylić chwytowi marketingowemu stosowanemu przez niektóre firmy, ponieważ LED nie jest całkowicie inną technologią niż LCD.

Telewizory OLED

 • Organiczne diody elektroluminescencyjne lub telewizory OLED zapewniają doskonałe kolory i kontrast znacznie lepiej niż większość konkurencyjnych telewizorów LED.
 • Mogą być stosunkowo drogie, ponieważ są nowszą technologią, ale w miarę upływu czasu ceny będą spadać.
 • Telewizory OLED również wykorzystują diody LED, ale w przeciwieństwie do telewizorów LCD, diody OLED mają miliony diod LED z elementem oświetleniowym zintegrowanym z pikselem.
 • Firma LG produkuje wszystkie panele do telewizorów OLED, ale kilka marek wykorzystuje je w inny sposób.

Jaką rozdzielczość ekranu wybrać?

Wybór rozdzielczości ekranu może być przytłaczający – skąd masz wiedzieć, który telewizor jest dla Ciebie najlepszy, skoro jest tak wiele opcji? Rozdzielczość telewizora jest określana przez liczbę pikseli na ekranie. Na przykład, jeśli widzisz w sklepie standardowy telewizor, prawdopodobnie jest to rozdzielczość ekranu 1920 x 1080, co oznacza, że ​​jest 1920 pikseli w poziomie i 1080 pikseli w pionie. Im niższe piksele, tym teoretycznie obraz będzie mniej wyraźny, ale nie zawsze tak jest.

Telewizory UHD i 4K

Telewizory Ultra-High Definition lub UHD, nazywane są również telewizorami 4k i mają rozdzielczość 3840 x 2160, czyli 4 razy większą niż telewizor HD. Nie jest to konieczny parametr, ale ma swoje zalety.

Możesz potrzebować telewizora 4K, jeśli:

 • Chcesz mieć naprawdę duży telewizor. Jeśli chcesz mieć ekran o przekątnej 55 cali lub większy, najkorzystniejszy będzie telewizor 4K. 
 • Używasz lub chcesz odtwarzacz 4K UHD z kompatybilnością płyt.
 • Korzystasz z usługi przesyłania strumieniowego. Netflix, Amazon Prime, Shudder lub inne mają są dostosowane do wyświetlania również w 4K.
 • Posiadasz konsolę do gier lub komputer. Zarówno PS4, jak i Xbox One X obsługują wideo 4k HDR czy odtwarzacz płyt Blu-ray. Jeśli posiadasz komputer wyższej klasy, możesz go również podłączyć do telewizora i przesyłać obraz strumieniowo na telewizor zamiast używać monitora.

Pamiętaj

Dodatkowe piksele w rozdzielczości nie zawsze oznaczają lepszej jakości obrazu. Czasami mogą powodować opóźnienia lub wydłużone buforowanie, ponieważ procesor obrazu może mieć trudności z zapewnieniem płynności. Jakość obrazu jest ważna i porozmawiamy o tym poniżej.

Częstotliwość odświeżania

Częstotliwość odświeżania to liczba razy na sekundę, kiedy telewizor wyświetla nowy obraz na ekranie. Często zapisuje się go w hercach (Hz). Częstotliwość odświeżania pomaga zmniejszyć rozmycie ruchu na ekranie; im wyższy wskaźnik, tym rozmycie będzie mniejsze. Krótko mówiąc, zapewnia to lepszą jakość obrazu. Większość telewizorów ma częstotliwość odświeżania 60 Hz, ale modele z wyższej półki oferują od 120 Hz do 240 Hz i gwarantują najpłynniejszy obraz.

Połączenia HDMI

Warto wziąć pod uwagę liczbę portów HDMI w telewizorze. Jeśli masz soundbar, urządzenie do przesyłania strumieniowego, odtwarzacz Blu-ray i wiele konsol, będziesz potrzebować portu HDMI dla każdego z nich, jeśli chcesz uniknąć kłopotów z odłączaniem i ponownym podłączaniem za każdym razem, gdy używasz poszczególnych urządzeń. Zastanów się, ile urządzeń posiadasz Ty lub Twoja rodzina i jaką liczbę portów HDMI potrzebujesz.

Jakiego rozmiaru ekran powinienem wybrać?

Zawsze istnieją osobiste preferencje dotyczące tego, na jak dużym ekranie lubisz oglądać filmy czy telewizję, ale jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając rozmiar swojego telewizora.

 1. Rozdzielczość ekranu telewizora, HD lub 4K.
 2. Wielkość pokoju, w którym będzie telewizor.
 3. Jak blisko telewizora lubisz siedzieć.

Z reguły, dwa metry od ekranu zapewniają najlepsze wrażenia podczas oglądania. Jeśli chcesz usiąść bliżej, powinieneś wybrać telewizor, który ma więcej pikseli, ale jeśli preferujesz siedzieć dalej, powinieneś uniknąć zakupu telewizora o mniejszej rozdzielczości. Jeśli potrzebujesz telewizora większego niż 100 cali, najlepszym wyborem będzie projektor.

Jak uzyskać najlepszą jakość obrazu?

Kiedy idziesz do sklepu, telewizory na wystawie są zwykle dostrojone do tego samego kanału. Daje to szansę zobaczenia różnicy między telewizorami i ułatwia ocenę jakości obrazu podczas zakupów.

Powinieneś zwrócić uwagę na:

 • Kąt widzenia — gdy wyjdziesz poza kadr z telewizora, niektóre modele i marki mogą stracić kontrast i kolory, degradując jakość obrazu. Jeśli oglądając telewizory widzisz to zjawisko i wygląda na to, że utrata kontrastu jest zbyt duża, przejdź do oglądania innego telewizora.
 • Ustawienia trybu obrazu — telewizory Smart TV są wyposażone w ustawienia umożliwiające zmianę sposobu wyświetlania filmu i zauważalną zmianę jakości obrazu. Możesz go zmienić z dynamicznego na standardowy, normalny lub żywy.
 • Naturalne odcienie skóry i kolory takie jak biel i czerń — Jeśli scena na ekranie telewizora zmieni się w pochmurny dzień, będzie biała jak prześcieradło lub zmieni się w blok reklamowy, zwróć szczególną uwagę na zanieczyszczenia kolorów, takie jak odcienie zieleni lub czerwieni, których nie można usunąć, nawet pomimo zmiany ustawień.

Pamiętaj

Sklepy często mają na wystawie telewizory z najlepszym ustawieniem trybu obrazu i najbardziej nasyconymi ustawieniami kolorów, aby przyciągnąć uwagę, więc jeśli zdecydujesz się zakupić jeden z takich modeli, nie będzie on wyglądał tak samo, jak w sklepie, ale w łatwy sposób sam możesz dostosować wymagane specyfikacje obrazu.

Dostosuj ustawienia

 • Nie bój się iść na całość z ustawieniami; wszystkie telewizory mają funkcję resetowania ustawień, więc jeśli posuniesz się za daleko, możesz łatwo przywrócić ustawienia do pierwotnego stanu. Prawdopodobnie będziesz chciał lub musiał zmienić ustawienia kilka razy, zanim uzyskasz najbardziej idealny obraz. Możesz wypróbować niektóre z poniższych wskazówek:
 • Dostosuj ustawienie jasności.
 • Spróbuj zwiększać lub zmniejszać ustawienia pojedynczo, aby nie zepsuć jakości obrazu.
 • Włącz ustawienie podświetlenia.
 • Dostosuj kontrakt.
 • Możesz także dostosować ustawienia kolorów i temperatury kolorów. 

Czy ekrany plazmowe nadal są opcją godną rozważenia?

Niestety, jeśli zależało Ci na telewizorze plazmowym, nie są one już produkowane. Ekrany plazmowe poszły w odstawkę, ponieważ inne telewizory ważą mniej i są cieńsze, a także nie mają problemu „wypalaniem” się (wypalanie ma miejsce, gdy obraz zostaje trwale odciśnięty na ekranie).

A co z zakrzywionym ekranem?

Wygląda ładnie, ale nie ma badań potwierdzających zdanie producentów, że zakrzywiony ekran telewizora jest skorelowany z kształtem oka.

A telewizory 3D?

Są przestarzałe i wycofane z rynku. Trudno je zdobyć i prawie nic już nie jest z nimi kompatybilne. Sugerujemy pójście w klasyczny obraz HD.

Jak uzyskać najlepszą jakość dźwięku bez dodatkowych głośników lub listew dźwiękowych?

Głośniki zostały ulepszone w każdym inteligentnym urządzeniu, z którego korzystamy, od słuchawek, wkładek dousznych, listew dźwiękowych i telewizorów, chociaż głośniki telewizora nigdy nie będą brzmiały tak dobrze, jak system kina domowego. Zwróć uwagę na niektóre z tych rzeczy, gdy następnym razem będziesz w sklepie:

Dobre wskaźniki dźwięku

 • Wyraźny dialog
 • Pełne brzmienie basów
 • Oddzielenie prawego i lewego głośnika
 • Dobra dynamika między cichymi i głośnymi dźwiękami –  szept nie powinien być tak głośny jak wystrzał
 • Dobra równowaga między dźwiękami.

Złe wskaźniki dźwięku

 • Niezrównoważony dźwięk, np. zbyt głośny bas
 • Ciche lub ostre dźwięki, które brzmią tak, jakby telewizor odtwarzał przez głośniki telefonu
 • Zniekształcenie dźwięku
 • Dudnienie — jeśli głośniki telewizora drżą, rzadko można to naprawić w ustawieniach.

Pamiętaj

Nie bój się bawić głośnością telewizora w sklepie, jeśli jest dostępna. Głośny telewizor nie zawsze oznacza lepszy, ale może pomóc łatwiej odszyfrować dudnienie lub zniekształcenia lub usłyszeć głębię w głośnikach, której poszukujesz.

Czym jest Acoustic Surface Solution?

Jest to dość nowa funkcja dostępna tylko w niektórych telewizorach, która ma poprawić jakość dźwięku. Siłowniki umieszczone są za panelem telewizora i wibrują, aby wytworzyć dźwięk. Siłownik to element, który porusza stożek głośnika, krótko mówiąc, panel telewizora zamienia się w gigantyczny głośnik. Różne obszary panelu tworzą różne częstotliwości, a obudowa współpracuje ze sobą, aby wysyłać dodatkowe wibracje. 

Czy powinienem zdecydować się na soundbar czy kino domowe?

Zależy to całkowicie od tego, jakiego efektu dźwiękowego oczekujesz. Soundbary są zwykle bardziej opłacalne, podczas gdy w przypadku kina domowego możesz wydać całkiem sporo. Oba zostały zaprojektowane, aby poprawić wrażenia podczas oglądania i zapewnić dźwięk wyższej jakości niż standardowe głośniki telewizora. Telewizory wyposażone są w konfiguracje dla obu rodzajów, takie jak:

 • DTS — X —  znany też jako Dolby Atmos. Ten rodzaj głośników został zaprojektowany tak, abyś poczuł się jak w filmie.
 • 5.1 – oznacza 5 głośników i jeden subwoofer; dzięki większej liczbie głośników masz lepszą jakość dźwięku.
 • 2.1 — oznacza stereo z subwooferem.
 • 2.0 oznacza stereofoniczny dźwięk przestrzenny lub lewy i prawy kanał.

Soundbar to kilka głośników umieszczonych w obudowie w kształcie słupka. Po podłączeniu do telewizora, soundbar zidentyfikuje typ dźwięku i automatycznie dostosuje konfigurację do Twoich potrzeb. Są one zazwyczaj bardziej przystępne cenowo i lepsze niż jakikolwiek wbudowany głośnik telewizyjny.

Kina domowe są najlepsze pod względem jakości dźwięku, ale mają swoją cenę. Mogą też zajmować dużo miejsca i wymagają co najmniej dwóch głośników i wzmacniacza. Większość nowoczesnych wzmacniaczy obsługuje 7.1. Mogą również symulować pełny dźwięk przestrzenny i nie są tak dobre jak Atmos, ale są lepsze niż soundbary. Ich konfiguracja może być trudna i wymagać pewnych poprawek, więc miej to na uwadze kupując kino domowe.

Ile pieniędzy wydam na smart TV?

Inteligentne telewizory mogą być dużym wydatkiem i zazwyczaj ich cena oscyluje od tysiąca do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru, funkcji i rozdzielczości. 

Jakie funkcje oferuje smart TV?

Oprócz przesyłania strumieniowego, aplikacji i podstawowych funkcji inteligentnych telewizorów istnieje kilka dodatkowych funkcji, które mogą ułatwić Ci życie i sprawić, że będzie ono przyjemniejsze.

Łączność urządzenia

Ważne jest, aby móc łatwo i szybko podłączyć wszystkie urządzenia do telewizora. Ponieważ nowsze telewizory korzystają z HDMI, być może trzeba będzie kupić konwertery, aby móc oglądać lub odtwarzać starsze odtwarzacze VHS lub grać na starszych modelach konsol. 

Nagrywanie programów lub filmów

Wiele telewizorów obsługuje funkcję nagrywania programów, ale zazwyczaj ogranicza się ona do jednego kanału. Jeśli chciałbyś nagrywać wiele programów w tym samym czasie, przyjrzyj się telewizorom z wieloma tunerami. Pozwala to na oglądanie innego kanału podczas nagrywania.

Zdalne sterowanie

Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby pilot był łatwy w użyciu dla dzieci, dziadków, rodziców, a nawet dla Ciebie, przed zakupem sprawdź jego wygląd. Niezależnie od tego, czy chodzi o łatwość obsługi dla małych dzieci, czy duże przyciski ułatwiające użytkowanie dla osób starszych.

Telewizor wiszący czy stojący?

Umieszczenie telewizora na stole jest łatwiejsze niż wiercenie otworów w ścianach, ale może być mniej stabilną opcją. Jeśli dbasz o to, aby kable wyglądały schludnie, lepszym rozwiązaniem może schowanie ich za blatem stołu.

Gry

Niektóre inteligentne telewizory są wyposażone w gry, dzięki czemu możesz cieszyć się rozrywką bez konieczności wydawania pieniędzy na konsole. Nie jest to opcja konieczna, ale może być zabawnym dodatkiem dla dzieci.

Sterowanie ruchem i głosem

Niektóre nowsze modele mają wbudowaną kontrolę ruchu lub funkcje sterowania głosem, które mogą pomóc w obsłudze urządzenia. Po prostu użyj gestu ręką, aby zagrać w grę, wstrzymać film lub zmienić kanał, lub użyj przycisku mikrofonu na pilocie i wyraźnie określ  np. czego chcesz szukać w serwisie Netflix, co chcesz, aby zrobił telewizor.

Kiedy powinienem wymienić telewizor?

Jeśli czekasz na znak by wymienić telewizor na nowy, zwróć uwagę na następujące rzeczy, które mogą wskazywać, że powinieneś zdecydować się na nowszy model:

 1. Twój rachunek za prąd jest wyższy. Jeśli cena Twojego rachunku rośnie lub skacze z miesiąca na miesiąc, możesz odłączyć telewizor na kilka tygodni i zobaczyć, jak wpłynie to na Twój rachunek w kolejnych miesiącach. Jeśli masz telewizor LCD, zużywa on średnio więcej energii niż telewizor OLED.
 2. Jeśli Twój telewizor nie łączy się z telefonem i musisz oglądać ulubione programy na laptopie lub smartfonie z małym ekranem, to czas na zmianę.
 3. Na telewizorze pojawiły się linie lub przepalenia. Jeśli Twój telewizor podupada i widzisz na ekranie paski w kolorze czerwonym, niebieskim i zielonym, prawdopodobnie nadszedł czas na wymianę. Naprawa może często kosztować więcej niż wartość telewizora, więc jeśli nie masz gwarancji bardziej opłacalne może być zainwestowanie w nowy telewizor.
 4. Uruchomienie telewizora trwa wieczność. Przed wyrzuceniem telewizora sprawdź baterie w pilocie, ale jeśli długo zajmuje mu włączenie się, lepiej przejść na szybszy telewizor.
 5. Chcesz nowy telewizor! Czasami nie potrzebujesz powodu; jeśli Twój telewizor jest dość stary, nie ma funkcji, których potrzebujesz, lub nie jest wystarczająco duży, możesz pożegnać się ze starym telewizorem!

Czyszczenie i konserwacja Smart TV

Wszyscy chcemy, aby nasze urządzenia działały jak najdłużej, dlatego ich utrzymanie i konserwacja są tak ważne. Niezależnie od tego, czy masz wyświetlacz LCD czy OLED, zastosuj te kroki, aby zapewnić swojemu telewizorowi jak najdłuższe życie:

 • Usuń wszystkie naklejki i plastikowe osłony — wiem, że wielu z nas może ulec pokusie pozostawienia plastikowych osłon dla ochrony, ale mogą one wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Plastik może spowodować przegrzanie telewizora, co w dłuższej perspektywie może drastycznie wpłynąć na panel wyświetlacza.
 • Pomyśl o zamontowaniu stabilizatora mocy jako dodatkowej ochrony.
 • Wybieraj kable dobrej jakości – kable powinny łatwo się zginać i być wykonane z mocnych materiałów. Ważne jest również, aby upewnić się, że używasz kabla HDMI (co najmniej 1.2) do telewizorów HD, HDMI (co najmniej 2.0) do telewizorów 4K i UHD oraz HDMI (co najmniej 2.1) do telewizorów 8K, aby odtwarzać treść w wysokiej jakości.
 • Unikaj pozostawiania włączonego telewizora w stanie wstrzymania zbyt długo — telewizory OLED mogą po czasie wypalać piksele i utrwalić dany obraz, chociaż nie jest to aż tak prawdopodobne, jak w telewizorach plazmowych. W telewizorach LCD pozostawienie programu w trybie wstrzymania na wiele godzin również może spowodować pogorszenie jakości obrazu. Nowe telewizory mają wygaszacze ekranu lub wyłączają się automatycznie po dłuższym czasie bez aktywności, więc pamiętaj o włączeniu tych funkcji, jeśli twój telewizor je posiada.

Typowe błędy, których należy unikać przy zakupie smart TV

Przed zakupem telewizora dobrze jest zdawać sobie sprawę z typowych pułapek i błędów. Oto sześć typowych błędów popełnianych przy zakupie telewizora:

Zakup zbyt małego telewizora

Przy zakupie telewizor może wydawać się większy, niż jest w rzeczywistości. Możesz myśleć, że określony rozmiar będzie wyglądał ładnie, dopóki telewizor nie zawiśnie na ścianie. Dobrą wskazówką jest przyklejenie taśmy na ścianie, aby odzwierciedlić żądany rozmiar telewizora. Dzięki temu uzyskasz lepszy obraz tego, jakiego rozmiaru telewizora poszukujesz i jak telewizor będzie wyglądał na ścianie.

Umieszczenie telewizora w niewłaściwym miejscu

Tak jak mówiliśmy wcześniej, miejsce, w którym umieszczasz telewizor, ma znaczenie i może wpłynąć na jakość obrazu. Ważne jest również, aby zastanowić się, ile światła dostaje się do pomieszczenia, a jeśli wiesz już, gdzie chcesz umieścić telewizor, sprawdź czy w pobliżu są gniazdka elektryczne i połączenia Wi-Fi.

Poleganie na opinii sprzedawcy

Często sprzedawcy nie są najlepiej poinformowani o sprzętach dostępnych w sklepie – polecają klientom produkty, które zalecają im menedżerowie. Jeśli sprzedawcy polecają produkty na zasadzie prowizji od sprzedaży, możesz zostać pokierowany do zakupienia modelu droższego niż potrzebujesz lub takiego z większą liczbą funkcji i pakietami bonusowymi.

Założenie, że drożej znaczy lepiej

Znalezienie najlepszego dopasowania do twoich potrzeb powinno być najważniejszym czynnikiem, a wydawanie dużych sum pieniędzy na funkcje, z których nie będziesz korzystać, nie sprawi, że telewizor będzie lepszy.

Unikanie telewizorów smart

Może kupując ostatni telewizor, zdecydowałeś się zrezygnować z zakupu smart TV. Być może były wtedy zbyt nowe, lub  zbyt skomplikowane. Niestety, większość telewizorów to teraz smart TV i jeśli chcesz aby twój telewizor posiadał najnowsze funkcje, nie ma innego wyjścia niż wymiana na nowszy model. 

Jak oddać stary telewizor do recyklingu?

Kupując nowy telewizor, zwykle mamy kłopot z pozbyciem się starego e-odpadu. 

Czym są e-odpady?

Odpad elektroniczny to każde urządzenie, które trafia na śmietnik, często po zastąpieniu go przez nowszy model. Mogą to być komputery, drukarki, telefony, telewizory i inne urządzenia. Ilość e-odpadów rośnie, a każdego roku wyrzucanych jest ponad 40 milionów ton  e-odpadów.

Punkty zwrotu e-odpadów

Możesz poszukać w Internecie najbliższego punktu odbioru w swoim mieście lub skorzystać z „usług odbioru” i umówić się na odbiór starego telewizora. (Zanim zadzwonisz, upewnij się, że masz swoją elektronikę gotową do recyklingu).

Co zrobić przed oddaniem telewizora do recyklingu?

Upewnij się, że masz kopię zapasową wszystkich swoich danych, a następnie zapisz wszystko, czego potrzebujesz. Następnie przywróć ustawienia fabryczne telewizora, aby pozbyć się wszystkich danych osobowych. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie podłączone urządzenia.

Ranking: Top 5 telewizorów smart

1. Philips 55PUS9206/12 DVB-T2/HEVC

Telewizor Philips 55PUS9206/12 DVB-T2/HEVC to świetny stosunek ceny do jakości. Wyposażony jest w charakterystyczną dla marki technologię Ambilight, czyli diodowe oświetlenie dopasowujące się kolorem do wyświetlanego obrazu. Wykonany jest w technologii LED, o rozdzielczości 4K UHD i bardzo dobrej jakości wyświetlania, dzięki HDR i najbardziej zaawansowanemu Dolby Vision. Urządzenie jest także kompatybilne z przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos. Sprzęt oferuje też system operacyjny Android TV oraz współpracuje z asystentem głosowym Google i Amazon. 

2. Samsung Neo QLED QE55QN91BAT DVB-T2/HEVC

Telewizor Samsung Neo QLED QE55QN91BAT DVB-T2/HEVC posiada technologię Mini LED, pozwalającą na uzyskanie większych detali w jasnych oraz ciemnych scenach. Co więcej, dzięki technologii Neo Quantum HDR 2000, podwyższony kontrast sprawia, że kolory są nasycone. Dodatkowo, treść wyświetlana jest w rozdzielczości 4K. Telewizor ma również świetny dźwięk, który  potrafi podążać za obiektem oraz analizować otoczenie, w jakim się znajduje, aby zoptymalizować pod nie dźwięk. Urządzenie ma wiele ciekawych funkcji dla graczy – tryb Gry oraz FreeSync Premium Pro.

3. Philips 65OLED706/12 DVB-T2/HEVC

Telewizor Philips 65OLED706/12 DVB-T2/HEVC, wyposażony jest w matrycę OLED, dzięki czemu obraz jest bardzo ostry i szczegółowy, a kolory idealnie odwzorowane. Urządzenie jest także kompatybilne z przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos. Sprzęt oferuje też system operacyjny Android TV oraz współpracuje z asystentem głosowym Google i Amazon.  Wyposażony jest w charakterystyczną dla marki technologię Ambilight, czyli diodowe oświetlenie dopasowujące się kolorem do wyświetlanego obrazu.

4. LG OLED65C21LA DVB-T2/HEVC

Telewizor LG OLED65C21LA DVB-T2/HEVC z matrycą OLED i technologią Dolby Vision IQ, obraz jest bardzo ostry i szczegółowy, a kolory idealnie odwzorowane. Urządzenie jest także kompatybilne z przestrzennym dźwiękiem Dolby Atmos. Sprzęt pozwala również sterować telewizorem głosowo.

5. Sony XR-55X94J DVB-T2/HEVC

Telewizor Sony XR-55X94J DVB-T2/HEVC wyświetla treści w rozdzielczości 4K. Posiada technologię Full Array LED, która umożliwia zmianę natężenia diod LED. Zastosowano również innowacyjny Cognitive Processor XR z technologią XR Triluminos Pro, który dostosowuje odtwarzanie obrazu i dźwięku tak, aby użytkownik mógł podziwiać głębię i realizm kolorów i wyświetlanych scen.

FAQ

Znajdź odpowiedzi na pytania, które zwykle pojawiają się podczas zakupu Smart TV

Ile kosztują Smart TV?

Smart TV kosztuje od tysiąca do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru, funkcji i rozdzielczości. 

 

Jak duże są Smart TV?

Mogą mieć zwykle od 20 do 75 cali.

Jak czyścić smart TV?

Po prostu przetrzyj telewizor suchą ściereczką z mikrofibry.

Źródła

Aby ustalić które telewizory Smart TV są najlepsze na rynku,  skorzystaliśmy z wiarygodnych i rzetelnych źródeł, które wymieniliśmy poniżej.

Businessinsider.com

https://www.businessinsider.com/nasza-ekspertyza-in-tech-insider-tech-produkty-recenzje

Insider to międzynarodowa, internetowa firma medialna, która publikuje recenzje finansowe, dostarcza aktualności i zajmuje się wiarygodnymi testami nowych produktów. Opierają swoje testy na żywotności baterii, oczekiwanej długości życia, jakości, testach porównawczych itp.

Expertreivews.co.uk

https://www.expertreviews.co.uk/lg/1413662/lg-c1-review-2021

Expert Reviews to czasopismo, które pojawiło się po raz pierwszy w latach 80 XX wieku. Ma 34 lata doświadczenia związanego z recenzjami i testowaniem produktów.

Which.co.uk

https://www.which.co.uk/reviews/televisions

Which? to największy magazyn testowy oraz organizacja non-profit w Anglii, która chroni konsumentów, informując i edukując ich na temat rozmaitych towarów i usług. 

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Telewizor Samsung Neo QLED QE65QN85AAT DVB-T2/HEVC 98
5280 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.