TEST: Najlepsza Suszarka do Włosów Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Suszarka do Włosów Ranking

W tym artykule zebraliśmy 35 najlepszych Suszarki do włosów, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Suszarki do włosów zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 1780 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Suszarka do włosów w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Suszarka do włosów tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
1780 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
35 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Oct 18, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Philips BHC010/10
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
. 62.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Remington PROluxe AC9140
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
185.11 zł 172.7 zł

Najlepsza cena w:

Morele
BaByliss Veloce 2200 6750DE
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
96
. 646.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test Suszarki do włosów zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Suszarki do włosów na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Suszarki do włosów
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Remington PROluxe AC9140
4.9 / 5.0 (257 recenzje)
98
172.7 zł
BaByliss Veloce 2200 6750DE
4.8 / 5.0 (15 recenzje)
96
646.99 zł
Philips BHC010/10
4.9 / 5.0 (110 recenzje)
98
62.99 zł
4
Remington Pro-Air 2200 D5210
4.9 / 5.0 (195 recenzje)
98
94.4 zł
5
BaByliss D773DE Hydro Fusion 2100
4.9 / 5.0 (75 recenzje)
98
259 zł
6
Philips DryCare BHD272/00
4.9 / 5.0 (37 recenzje)
98
284.99 zł
7
Remington Ionic Dry 2200 D3190
4.9 / 5.0 (220 recenzje)
98
86.31 zł
8
Remington Your Style D5219
4.9 / 5.0 (211 recenzje)
98
143.1 zł
9
Remington Keratin Protect AC8820
4.9 / 5.0 (123 recenzje)
98
190.99 zł
10
BaByliss Turbo Smooth 2200 D572DE
4.9 / 5.0 (101 recenzje)
98
124.62 zł

Przewodnik po suszarkach do włosów

Suszarka do włosów to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnej łazience. Wbrew pozorom suszarka do włosów przydaje się nie tylko do suszenia. Różne rodzaje suszarek do włosów oferują wiele dodatkowych funkcji, które nie tylko pomagają chronić Twoje włosy przed wysoką temperaturą, a także przydają się podczas stylizacji. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowej suszarki do włosów? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, ten poradnik rozwieje Twoje wątpliwości. 

Rodzaje suszarek 

Sklepy oferują dziesiątki modeli suszarek do włosów różnych firm. Najpopularniejszą grupą są klasyczne modele, przeznaczone do użytku domowego. Suszarki profesjonalne o mocniejszych silnikach, wielostopniowej regulacji temperatury i siły nawiewu, oraz dużej wytrzymałości, stworzone z myślą o salonach fryzjerskich, choć urządzenia te cieszą się dużym zainteresowaniem także jako sprzęt domowy. Odrębną grupą są suszarki turystyczne, zawierające zwykle podstawowe funkcje, wyróżniające się mniejszymi rozmiarami oraz składaną rączką, dzięki czemu bez problemu zapakujesz ją do walizki. Zanim podejmiesz decyzję, zastanów się nad swoimi potrzebami.

Budowa suszarek do włosów

Niezależnie jednak od tego, jakiej suszarki używasz, jej budowa jest taka sama. Najważniejszym elementem jest dmuchawa, z której wydobywa się powietrze ocieplane przez grzałkę. Pozostałe części znajdujące się w suszarkach to silnik elektryczny i spirala elektryczna, włącznik i elementy kontrolujące temperaturę wydmuchiwanego powietrza.

Dobra suszarka to urządzenie na lata, dlatego powinna być wykonana z materiałów odpornych na temperaturę oraz urazy mechaniczne, wyposażona w żywotny silnik, a także rozwiązania, które minimalizują ryzyko uszkodzenia w miejscach najbardziej na to podatnych.

Przy zakupie suszarki do włosów należy zwrócić uwagę na moc poszczególnych modeli. Moc suszarki powinna być dopasowana do długości i gęstości Twoich włosów. Właścicielom długich i gęstych włosów rekomendowane są suszarki o mocy powyżej 2000 W. W każdym innym przypadku możesz z powodzeniem zdecydować się na suszarkę o mocy oscylującej wokół 1500 W. Nie wybieraj bardzo dużej mocy, jeśli nie jest ona konieczna dla Twojego typu włosów, ponieważ nie tylko zbyt gorący, ale także i zbyt mocny strumień powietrza może wpłynąć negatywnie na stan włosów.

Przy wyborze suszarki trzeba zastanowić się nad rodzajem sinika. Nie zapominajmy o tym, że to właśnie od silnika zależą skuteczność i trwałość urządzenia. Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie suszarka będzie służyć niezawodnie latami? W takim razie postaw na profesjonalny silnik. Obecnie możesz zdecydować się na:

 • Silniki AC 

Nowoczesne silniki zasilane prądem zmiennym, charakteryzują się bezawaryjnością. Suszarki z takimi silnikami często wykorzystywane są w salonach fryzjerskich.

 • Silniki bezszczotkowe 

Cechują się wyższą wydajnością, nawet o 50% niż standardowe silniki w suszarkach do włosów. Silniki te umożliwiają bardzo silny nawiew w suszarce.

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja nowa suszarka nie tylko suszyła włosy, ale także je pielęgnowała, sprawdź, czy brane przez Ciebie pod uwagę urządzenie ma pielęgnacyjną powłokę na otworze wylotowym. Powłoki dzielą się na:

 • Powłoka ceramiczna 

Dzięki niej temperatura rozkłada się równomiernie podczas suszenia, nie dochodzi do przegrzania włosów.

 • Powłoka turmalinowa 

Turmalin to naturalne źródło jonów ujemnych, które neutralizują jony dodatnie na powierzchni włosów. Suszarki turmalinowe powodują, że włosy mniej się elektryzują, ich łuski są domknięte.

 • Powłoka keratynowa

Keratyna to jeden z budulców włosów. Podczas suszenia, keratyna wtapia się we włosy, wygładzając ich strukturę i wzmacniając.

Jeśli chcesz, żeby suszenie włosów było naprawdę komfortowe, zwróć uwagę na następujące elementy:

 • Długość kabla 

Zbyt krótki kabel utrudnia manewrowanie suszarką. Większość obecnie oferowanych suszarek do włosów ma kable o długości 1,5 m, jednak dostępne są także modele z kablami o długości 2-3 m.

 • Obrotowy kabel

Obrotowe połączenie przewodu umożliwia swobodne ruchy podczas suszenia włosów, bez plątania. 

Funkcje suszarek do włosów

Przy wyborze nowej suszarki musisz warto zwrócić uwagę na jej funkcje. 

 • Jonizacja

Coraz więcej oferowanych modeli suszarek posiada generator jonów ujemnych, których zadaniem jest neutralizacja jonów dodatnich, znajdujących się na powierzchni włosa. Używając suszarki z jonizacją, skutecznie ograniczysz elektryzowanie się włosów. Twoje włosy staną się wyraźnie gładsze i bardziej lśniące, ponieważ ich łuski zostaną domknięte. Dodatkowo, układanie fryzur stanie się łatwiejsze. 

 • Dyfuzor 

Jest to charakterystyczna nakładka, którą zakłada się na wylot suszarki. Dyfuzor posiada dużą średnicę oraz specjalne wypustki służące do modelowania włosów, których zadaniem jest nadanie Twoim włosom objętości, uniesienie ich u nasady, a także zakręcenie lub wymodelowanie w fale. Przy wyborze dyfuzora warto zwrócić uwagę na długość wypustek – dłuższe dodadzą objętości włosom, z kolei krótsze pomogą osiągnąć efekt drobnych loków. Aby móc efektywnie korzystać z dyfuzora należy wybrać suszarkę o wystarczającej mocy – rekomendowane 1000 W.

 • Regulacja nawiewu 

Jest to funkcja występująca w profesjonalnych suszarkach do włosów. Przy stylizacji niektórych fryzur zalecany jest delikatny strumień powietrza. Zwróć uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie suszarka ma funkcję zimnego nawiewu.

 • Regulacja temperatury 

Z pomocą tej funkcji możesz dostosować tryb suszenia do kondycji Twoich włosów. Nowoczesne suszarki z regulacją temperatury mają z reguły od dwóch, do sześciu wariantów temperatury nawiewu.

 • Czujnik nawilżenia 

Niektóre modele profesjonalnych suszarek wyposażone są w czujnik podczerwieni, który przez cały czas pracy urządzenia kontroluje poziom nawilżenia Twoich włosów i automatycznie dopasowuje temperaturę powietrza. Dzięki czujnikowi nawilżenia suszenie włosów jest szybkie i bezpieczne.

Dodatkowe elementy wyposażenia suszarek

Wybierając suszarkę do włosów, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej funkcje i parametry techniczne, ale także na dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu codzienne użytkowanie suszarki może być jeszcze bardziej komfortowe.

 • Filtry do suszarki

Filtry założone na otwór wlotowy powietrza, których zadaniem jest ochrona przed wnikaniem zanieczyszczeń np. resztek kosmetyków stylizacyjnych, włosy itd., które w mogą uszkodzić silnik suszarki.

 • Koncentrator powietrza 

Charakterystyczna wąska końcówka, za pomocą której możesz skupić gorące powietrze na wybranym obszarze, susząc go szybciej i efektywniej. Suszarki z koncentratorem pozwolą delikatnie wyprostować włosy w tych miejscach, w których użycie tradycyjnej prostownicy nie jest konieczne.

 • Końcówka spin curl 

Końcówka z pomocą której w efektowny sposób można zakręcić włosy, a przy odrobinie wprawy w stylizacji włosów zastąpić lokówkę lub suszarko-lokówkę.

 • Końcówka prostująca 

Nakładka prostująca dołączana do niektórych profesjonalnych suszarek to niewielka, ceramiczna płytka wyposażona w wypustki.

Wygląd suszarki

Ważne by suszarkę dać się wyczyścić wilgotną szmatką, a uchwyt nie ślizgał się w dłoni. Przewód suszarki powinien być na tyle długi, żeby łatwo manewrowało się sprzętem podczas używania. Do codziennego użytku najlepiej sprawdzi się lekka suszarka do włosów. Nie powinna być cięższa niż 500-600 g.

Ranking: Top 5 suszarek do włosów

1. REMINGTON PROluxe 

Suszarka REMINGTON PROluxe o mocy 2400W, posiada inteligentną technologię OPTIHeat oraz funkcję Style Shot, dzięki czemu suszarka wykorzystuje temperaturę do utrwalenia fryzury. Urządzenie oferuje również jonizację, która przywraca włosom blask i zdrowy wygląd ochraniając je przed elektryzowaniem się. Remington wyposażony jest w 2 prędkości nadmuchu oraz 3 zakresy regulacji temperatury, oraz zimny nadmuch i funkcję turbo.

2. Dyson Supersonic 

Dyson Supersonic o mocy 1600W mierzy i reguluję temperaturę 20 razy na sekundę, dzięki czemu zapobiega zniszczeniu włosów na skutek zbyt wysokiej temperatury, a także sprawia, że włosy zachowują naturalny blask. Suszarka posiada 4 ustawienia ciepła (od 100°C do chłodnego nawiewu) oraz 3 precyzyjne ustawienia szybkości suszenia. Do urządzenia dołączone są akcesoria takie jak: dyfuzor, koncentrator, końcówka do wygładzania oraz magnetyczna końcówka do stylizacji.

3. BaByliss D570DE Turbo Shine

Suszarka BaByliss Turbo Shine z dwoma ustawieniami prędkości nawiewu oraz trzema temperaturami suszenia pozwoli Ci uzyskać perfekcyjną fryzurę. Suszarka jest niewielkich rozmiarów, jednak posiada dużą moc, bo aż 2200W, co jest  gwarancja szybkiego suszenia włosów. Co więcej, urządzenie oferuje chłodny nawiew i jonizację. Dzięki dyfuzorowi i koncentratorowi powietrza stworzysz rozmaite fryzury.

4. PHILIPS SenseIQ 

Suszarka PHILIPS z technologią SenseIQ przez cały czas pracy urządzenia, przy pomocy czujnika podczerwieni, bada stan włosów i dopasowuje parametry suszenia do ich unikalnych potrzeb, dzięki czemu zachowuje aż 95% ich naturalnego nawilżenia. Urządzenie zapewnia silny strumień powietrza, dzięki czemu czas suszenia jest o 30% krótszy. Posiada 5 zaprogramowanych trybów suszenia: tryb delikatny, tryb szybki, tryb stylizacji, tryb do loków, oraz tryb masażu głowy. Uwalnia jony, zapewniając Twoim włosom zdrowy wygląd i zapobiega ich puszeniu się. W zestawie dołączone są 3 nasadki: koncentrator, masażer i dyfuzor. 

5. REMINGTON Pro-Air Turbo

Suszarka REMINGTON Pro-Air Turbo o mocy 2400W posiada generator jonów zapobiegający elektryzowaniu się włosów. Dzięki 3 ustawieniom ciepła i 2 prędkościom nawiewu oraz funkcji chłodnego nawiewu będziesz mógł uzyskać upragnioną fryzurę. Co więcej, funkcja turbo zwiększa prędkość powietrza znacząco przyspieszając suszenie. W zestawie dołączone są akcesoria takie jak koncentrator i dyfuzor, dzięki którym będziesz mógł wystylizować włosy na różne sposoby.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Remington PROluxe AC9140 98
172.7 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.