TEST: Najlepsza Lokówka do Włosów Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Lokówka do Włosów Ranking

W tym artykule zebraliśmy 16 najlepszych lokówki do włosów, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione lokówki do włosów zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 385 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego lokówka do włosów w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych lokówka do włosów tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
385 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
16 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Oct 12, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Remington PRO BIG CURL CI5538
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
86
. 117.6 zł

Najlepsza cena w:

Morele
BaByliss Curling Tong C451E
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
152.49 zł 134.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
BaByliss Curl Secret Shine
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
96
. 389 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test lokówki do włosów zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Lokówki do włosów na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Lokówki do włosów
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
BaByliss Curling Tong C451E
4.9 / 5.0 (32 recenzje)
98
134.99 zł
BaByliss Curl Secret Shine
4.8 / 5.0 (17 recenzje)
96
389 zł
Remington PRO BIG CURL CI5538
4.3 / 5.0 (19 recenzje)
86
117.6 zł
4
Remington ProLuxe CI91X1
4.9 / 5.0 (65 recenzje)
98
153.51 zł
5
BaByliss Titanium Brilliance Waves C455E
4.9 / 5.0 (73 recenzje)
98
222.9 zł
6
Remington H5600
4.9 / 5.0 (43 recenzje)
98
359.99 zł
7
BaByliss Curling Tong C453E
4.9 / 5.0 (33 recenzje)
98
147.99 zł
8
BaByliss Curling Wand C449E
4.9 / 5.0 (30 recenzje)
98
133.53 zł
9
Remington CI5519
4.8 / 5.0 (25 recenzje)
96
132.05 zł
10
BaByliss RS035E
4.8 / 5.0 (15 recenzje)
96
232.2 zł

Przewodnik po lokówkach do włosów

Lokówka jest jednym z najpopularniejszych urządzeń do stylizacji włosów. Niewielkie urządzenie, które szybko ułoży Twoje włosy od delikatnych fal po hollywodzkie loki, które pasują do każdego rodzaju włosów i stylu. Mimo, że pozornie lokówka jest nieskomplikowanym sprzętem, to poszczególne modele mogą być niezwykle zróżnicowane np. pod kątem grubości lokówki, zastosowanej powłoki czy rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Wybór modeli lokówek do włosów na rynku jest bardzo duży, dlatego też zakup odpowiedniego modelu dla Twoich potrzeb może sprawić trudność. Jednak jaką lokówkę do włosów wybrać, by mieć pewność, że fryzura będzie idealna? W tym poradniku znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie lokówek do włosów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokówki do włosów?

Lekkie fale i loki to ponadczasowa fryzura, która pasuje niemal do każdego typu włosów i rozmaitych stylizacji. Wybór modeli lokówek do włosów na rynku jest bardzo duży, dlatego też zakup odpowiedniego modelu dla Twoich potrzeb może sprawić trudność.

Aby korzystanie z lokówki było łatwe i przyjemne, dobrze jest dokładnie obejrzeć urządzenie i sprawdzić, jak lokówka leży w dłoni oraz upewnić się, czy jest ona lekka i poręczna, a tkaże czy ma obrotowy przewód. Zwróć też uwagę na akcesoria dołączone do urządzenia, takie jak rękawica ochronna, podstawka chroniąca meble przed przypaleniem, czy etui na sprzęt.

Przy wyborze urządzenia powinno się zwrócić uwagę na jej moc, rodzaj powłoki grzewczej, z jakiej wykonane są wałki lub spirala oraz dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja czy regulacja temperatury. 

Grubość wałka

Od grubości wałka zależy, jakie loki uzyskamy. Jeżeli zależy Ci na grubych falach, przyjrzyj się lokówkom o średnicy powyżej 30 mm. Jeśli natomiast wolisz cienkie sprężynki i delikatne loczki, wtedy średnica wałka powinna wynosić od 16 do 20 mm.

Regulacja temperatury

Dobry sprzęt nie tylko pomoże uzyskać wymarzone fale i loki, ale przede wszystkim będzie bezpieczny dla włosów. Warto pamiętać, że nie wszystkie włosy wymagają wysokich temperatur do stylizacji, dlatego warto wybierać sprzęty, które umożliwiają regulację temperatury urządzenia. Dobra lokówka powinna mieć przynajmniej kilku stopniową regulację temperatury. To ważne, by móc dopasować ją do kondycji i rodzaju włosów. Jeśli Twoje włosy są cienkie lub zniszczone, nie wybieraj temperatury wyższej niż 150°C. Włosy normalne traktuje się temperaturą w granicach 150°C-170°C. Tylko posiadaczki grubych, zdrowych włosów mogą ustawić lokówkę na 200°C. Niektóre bardziej zaawansowane urządzenia mają specjalne czujniki, które badają stan pasm i dopasowują do nich temperaturę działania. W ten sposób włosy są dodatkowo chronione i nawilżone.

Powłoka wałka

Inną istotną cechą, jaką powinna mieć dobra lokówka, jest zastosowanie powłoki, która będzie delikatna dla włosa, ponieważ stylizacja z wykorzystaniem wysokiej temperatury jest już wystarczającym obciążeniem dla łuski włosa. Te z powłoką metalową nie są bezpieczne dla włosów i mogą je przypalić. Najpopularniejsze i najczęściej używane są obecnie powłoki ceramiczne, a także teflonowe, tytanowe czy turmalinowe, które minimalizują tarcie, domykają łuski włosa oraz nadają im połysk i zdrowy wygląd. Najlepiej wybrać model z powłoką ceramiczną, która rozgrzewa się równomiernie. Droższe modele mogą mieć wałki pokryte warstwą teflonową, tytanową albo turmalinową, która jest trwalsza.

Jonizacja

Przydatnym rozwiązaniem, dostępnym w coraz większej liczbie modeli lokówek, jest jonizacja. Jony ujemne neutralizują dodatni ładunek elektryczny we włosach, dzięki czemu włosy nie elektryzują się. Jonizacja korzystnie wpływa na strukturę i pomaga domykać łuski, czyniąc włosy bardziej gładkimi i lśniącymi.

Moc

Wybierając lokówkę warto zwrócić też uwagę na moc urządzenia. Im wyższa moc, tym szybciej lokówka się nagrzeje i będzie gotowa do użycia. Modele o mocy 150 W powinny być gotowe w ciągu kilku sekund, natomiast te z niewielką mocą mogą się nagrzewać nawet do kilku minut. Niektóre lokówki posiadają także lampkę, która umożliwia sprawdzenie, czy urządzenie jest już gotowe do pracy. 

Rodzaje lokówek

Zastanawiasz się, jaką lokówkę do włosów wybrać? Na rynku dostępne są zarówno lokówki tradycyjne, jak i nowoczesne urządzenia wzbogacone o dodatkowe funkcje. Poniżej przedstawione są najpopularniejsze rodzaje tych lokówek:

Lokówka tradycyjna – posiada wałek (o średnicy od 15 do 38 mm) z klipsem, którego zadaniem jest przytrzymywanie obecnie kręconego pasma włosów. Można na niej kręcić pasma o dowolnej grubości i robić loki w różnym stylu. 

Lokówka stożkowa – nie posiada klipsa, więc włosy należy samodzielnie przytrzymać, co daje większą swobodę podczas stylizacji, ale też wymaga wprawy. Kształt stożka gwarantuje otrzymanie loków grubszych u nasady, a cieńszych na końcach.

Lokówka spiralna – jej budowa umożliwia na stworzenie bardzo precyzyjnych i równych loków, dzięki specjalnemu kształtowi urządzenia. 

Lokówka automatyczna – najbardziej nowoczesna i wygodna, gdyż sama nawija włosy na wałek. Loki na całej długości włosów są takie same.

Suszarko-lokówka – pozwala zaoszczędzić nie tylko miejsce w łazience, ale i skrócić czas przeznaczony na modelowanie fryzury. Urządzenie jednocześnie suszy i kręci włosy, dlatego można nią stylizować nawet mokre pasma. Funkcja suszenia sprawia, że bez obaw możemy stylizować włosy mokre i wilgotne. Nie stworzysz więc za jej pomocą cienkich loczków.

Ranking: Top 5 lokówek do włosów

1. Dyson Airwrap

Dyson Airwrap kryje w sobie funkcjonalność suszarki i lokówki. Dzięki wymiennym końcówkom, w szybki sposób możesz wysuszyć i zakręcić włosy uzyskując upragnioną fryzurę. Urządzenie oprócz możliwości zrobienia loków, umożliwia także wygładzenie powierzchni włosów za pomocą specjalnej szczotki. Co więcej, dzięki innowacyjnej technologii, pasma włosów same zawijają się wokół lokówki. Nowoczesna technologia i funkcja jonizacji sprawią, że Twoje włosy będą wyglądały zdrowo i lśniąco. Używając Dyson Airwrap Twoje włosy są bezpieczne od działania wysokich temperatur, ponieważ suszarko-lokówka posiada 4 stopniową regulację temperatury. 

2. REMINGTON PROluxe CI9132

Lokówka Remington Proluxe o średnicy 32 mm umożliwia tworzenie idealnych fal. Powłoka Grip Tech użyta w tym modelu zapobiega ześlizgiwaniu się włosów z lokówki podczas kręcenia. Dodatkowo, inteligentna technologia OPTIHeat dostarcza ciepło do miejsc, w których jest faktycznie potrzebne do stworzenia idealnej fryzury.  Co więcej, lokówka posiada cyfrowy wyświetlacz z regulacją temperatury od 120°C do aż 210°C.

3. BaByliss C338E

Lokówka BaByliss o średnicy 38 mm idealnie sprawdzi się do uzyskania efektu dużych hollywoodzkich loków. Zastosowana w lokówce powłoka Sublim’touch zapewnia równomierne rozłożenie ciepła chroni włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Co więcej, urządzenie posiada 10 stopniową regulację temperatury od 150 d0 180°C, dzięki czemu możesz dostosować odpowiednią temperaturę do kondycji włosów. Lokówka BaByliss szybko się nagrzewa, co sygnalizuje dioda. Dodatkowej wygody podczas użytkowania dodaje obrotowy przewód oraz wbudowana podstawka.

4. PHILIPS StyleCare Prestige BHB876/00

Lokówka Philips StyleCare Prestige za pomocą jednego przycisku automatycznie nawija włosy na wałek wewnątrz urządzenia tworząc idealne fale, dzięki czemu stylizacja jest naprawdę szybka. Urządzenie oferuje 27 kombinacji ustawień, które pozwalają uzyskać dowolny skręt. Ochronna powłoka ceramiczna z keratyną zapewnia lepszą ochronę i pielęgnuje Twoje włosy. Lokówka posiada 3 ustawienia temperatury, którą możesz dopasować wedle swoich potrzeb.

5. REMINGTON Pearl CI95

Lokówka Remington z technologią Advanced Ceramic wykorzystuje moc pereł, by uczynić Twoje włosy lśniącymi i gładkimi. Urządzenie posiada cyfrowy wyświetlacz z regulacją temperatury od 130°C do aż 210°C. Lokówka nagrzewa się i jest gotowa do pracy w jedynie 30 sekund.  Dodatkowej wygody podczas użytkowania dodaje 3-metrowy przewód. Dla zachowania bezpieczeństwa, urządzenie wyłączy się automatycznie po 60 sekundach bezczynności.

Podsumowanie

Jaka lokówka jest najlepsza? Taka, która spełnia potrzeby Twoich włosów. Wybór lokówek jest bardzo duży, jednak z pewnością warto zaopatrzyć się w tego rodzaju urządzenie do stylizacji. Dzięki lokówce możesz zagwarantować sobie zupełnie inną stylizację i wygląd każdego dnia.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
BaByliss Curling Tong C451E 98
134.99 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.