TEST: Najlepsza Lodówka Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Lodówka Ranking

W tym artykule zebraliśmy 37 najlepszych Lodówki, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Lodówki zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 4526 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Lodówka w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Lodówka tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
4526 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
37 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Sep 28, 2022
45 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Lodówka Amica FM104.4AA
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
. 749 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Lodówka Samsung RS68A8520S9
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
. 4299 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Lodówka Haier Cube HTF-610DSN7
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
98
. 8999 zł

Najlepsza cena w:

EURO

Nasz test Lodówki zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Lodówki na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Lodówki
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Lodówka Samsung RS68A8520S9
4.9 / 5.0 (96 recenzje)
98
4299 zł
Lodówka Haier Cube HTF-610DSN7
4.9 / 5.0 (50 recenzje)
98
8999 zł
Lodówka Amica FM104.4AA
4.9 / 5.0 (107 recenzje)
98
749 zł
4
Lodówka LG GBB940BMQZT
4.9 / 5.0 (93 recenzje)
98
3699 zł
5
Lodówka Samsung RB34T672EWW
4.9 / 5.0 (53 recenzje)
98
2199 zł
6
Lodówka Amica FK299.2FTZ
4.9 / 5.0 (149 recenzje)
98
1999 zł
7
Lodówka Samsung RB34T672DSA
4.9 / 5.0 (89 recenzje)
98
2249 zł
8
Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B6AAP (bez panelu)
4.9 / 5.0 (52 recenzje)
98
3499 zł
9
Lodówka Amica FK2515.4UTX
4.9 / 5.0 (148 recenzje)
98
1599 zł
10
Lodówka Amica FK2415.3U
4.9 / 5.0 (86 recenzje)
98
1399 zł

Przewodnik po lodówkach 

Szukasz nowej lodówki i nie wiesz, który model wybrać? Zakup odpowiedniej lodówki może być wyzwaniem. Na rynku dostęĻnych jest wiele odmiennym modeli i rodzajów lodówek – od małych chłodziarek bez zamrażalników, aż po lodówki typu side-by-side o pojemności  nawet 600 litrów. Nowoczesne modele wyposażone są w szereg innowacji, dzięki którym możesz nie tylko przedłużyć świeżość przechowywanej żywności, ale również otrzymać schłodzoną wodę lub kostki lodu za przyciśnięciem jednego przycisku. 

Jakie są rodzaje lodówek?

Oprócz samym dostępnym funkcjom i udogodnieniom warto przyjrzeć się dokładnie wymiarom i pojemności lodówek. Obecnie dostępnych jest kilka rodzajów:

 • Lodówki jednodrzwiowe – zwykle są to najmniejsze modele, zazwyczaj niewyposażone w zamrażarkę.
 • Lodówki dwudrzwiowe – najpopularniejsze modele, posiadają oddzielną część chłodzącą i zamrażarkę.
 • Side-by-side – najczęściej modele dwuskrzydłowe, ze oddzielnym skrzydłem chłodziarki i zamrażarki. 
 • Lodówki multidoor – w zależności od konkretnego modelu, mogą to być lodówki trzydrzwiowe lub czterodrzwiowe.
 • Lodówki french door – budową przypomina multidoor, ale podstawową różnicą jest to, że chłodziarka składa się z dwóch drzwi, a zamrażarka posiada wysuwaną szufladę.
 • Lodówki turystyczne – zazwyczaj mają około 30 litrów pojemności. Mogą być zasilane sieciowo lub przez gniazdo samochodowe.

Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Jak większość sprzętu AGD, tak i lodówki mogą być wolnostojące lub w zabudowie. Lodówki wolnostojące są zazwyczaj nieco tańsze i posiadają więcej funkcji. Ich główną zaletą jest możliwość łatwego montażu – wystarczy postawić ją na płaskim podłożu i podłączyć do zasilania. Z drugiej strony, lodówki do zabudowy można idealnie dopasować do wystroju kuchni obudowując je szafkami, jednak instalacja urządzenia jest trudniejsza i trwa dłużej – podobnie jak przestawianie. Lodówki do zabudowy mają często mniejszą pojemność od wolnostojących mimo większych gabarytów. 

Dostępne funkcje w lodówkach

Najnowsze lodówki wyposażone są w szereg funkcji, dzięki którym zyskasz dodatkowy komfort z użytkowania. Praktyczne funkcje, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru sprzętu:

 • No Frost – technologia, która zapobiega osadzaniu się szronu oraz lodu na wewnętrznych ścianach lodówki. Eliminuje to konieczność cyklicznego rozmrażania lodówki i zamrażarki.
 • Funkcja szybkiego mrożenia/chłodzenia żywności – pozwala na szybkie obniżenie temperatury.
 • Alarm otwartych drzwi – sygnał dźwiękowy, który uaktywnia się, gdy drzwi lodówki nie są domknięte. Dzięki niemu unikniesz niepotrzebnego obciążania urządzenia i zapobiegniesz wzrostowi temperatury w jego wnętrzu.
 • Tryb wakacyjny – mniejszy pobór energii i zabezpieczenie żywności odpowiednio niską temperaturą. Temperatura w zamrażarce pozostaje ta sama, zmienia się natomiast opcja chłodzenia w lodówce.
 • Systemy antybakteryjne – w lodówkach znajdziesz rozwiązania pozwalające walczyć z drobnoustrojami, które mogą się gromadzić w jej wnętrzu. Od powłok antybakteryjnych na uszczelkach, po zaawansowane systemy jonizacji powietrza i lampy UV. Zapobiegają rozwojowi bakterii, pleśni i grzybów oraz przedłużają świeżość żywności.
 • Filtr powietrza – eliminuje nieprzyjemne zapachy wewnątrz lodówki i chroni przed przenoszeniem się aromatów posiłków na resztę produktów znajdujących się w lodówce, dzięki mechanizmowi, który wymusza ciągły przepływ powietrza przez filtr.
 • Kostkarka do lodu – ta funkcja zapewnia szybki i łatwy dostęp do lodu, który dodasz do napojów w upalne dni. Kostkarka do lodu w lodówce może mieć wyjmowany zbiornik lub być podłączona do sieci wodnej.
 • Dystrybutor wody – to duże udogodnienie, dzięki któremu szklankę zimnej wody masz na wyciągnięcie ręki. Dystrybutor działa tak jak kostkarka. Może być podłączony do źródła wody lub mieć pojemnik uzupełniany ręcznie.
 • Komora na owoce i warzywa – przestrzeń w lodówce, która powstała z myślą o przechowywaniu owoców i warzyw. Panujące w niej warunki pozwalają zachować ich świeżość nawet 2–3 razy dłużej niż na półkach. 
 • Oświetlenie LED – energooszczedne i długowieczne oświetlenie wewnątrz urządzenia.
 • Wyświetlacz dotykowy lub zewnętrzne przyciski – w wygodny sposób pozwalają zmienić temperaturę w lodówce i skorzystać z wybranych funkcji bez otwierania drzwi.
 • Strefa z regulacją temperatury – to wydzielona komora, w której można regulować temperaturę. W razie potrzeby stanie się dodatkowym zamrażalnikiem lub chłodziarką.
 • Barek – to wydzielone miejsce z osobnymi drzwiczkami, które służy do chłodzenia napojów i umożliwia wyjęcie butelki bez konieczności otwierania lodówki.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie lodówki?

Wielkość 

W zależności do tego, jak dużą masz kuchnię oraz ile osób będzie korzystać  z urządzenia wybierz jego rozmiar. Dodatkowo często pomijanym, a ważnym elementem są drzwi – ich rozmiar i strona otwierania. Warto pamiętać, że ta sama wielkość lodówki nie zawsze idzie w parze z taką samą pojemnością. 

Pojemność 

Orientacyjnie przyjmuje się, że dla jednej osoby wystarczy 120 L przestrzeni w lodówce, a każdy kolejny domownik to dodatkowe 30 litrów. Jeśli chodzi o zamrażalnik, 45 litrów powinno być odpowiednie dla 1–2 osób. Warto jednak pamiętać, że pojemność lodówki zależy od wielu czynników takich jak m.in.: jak często robisz zakupy, czy robisz duże zapasy żywności, czy dużo gotujesz oraz czy lubisz schładzać napoje w lodówce.

Na rynku można znaleźć modele lodówek o różnych pojemnościach – od małych lodówek o zaledwie kilkudziesięciu litrach pojemności, aż po ogromne lodówki side-by-side, które pomieszczą nawet 600 L produktów, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Dodatkowo, na każdej karcie energetycznej podana jest oddzielna pojemność lodówki oraz zamrażarki. Pojemność urządzeń wiąże się głównie z ich rozmiarem, lecz także czasem obecności w sprzedaży – starsze urządzenia miały mniejszą pojemność od najnowszych serii o jakieś 15% z powodu stosowania grubszych ścianek. 

Umiejscowienie zamrażalnika 

Zazwyczaj zamrażalnik w lodówce montowany jest nad lub pod chłodziarką. Na górze przeważnie ma mniejszą pojemność (około 45 l) niż na dole (w granicach 100 litrów). Na rynku znajdziesz także modele lodówek, w których górna komora zamrażająca przekracza 100 L. Oprócz pojemności ważnym kryterium wyboru może być komfort użytkowania – dla starszych osób wygodniejszy może być zamrażalnik na górze urządzenia. Dlatego warto zastanowić się, które rozwiązanie będzie dla wygodniejsze dla Ciebie i innych domowników.

Klasa mrożenia 

Przedstawia się ją w czterogwiazdkowej skali, która określa jaka temperatura panuje w zamrażalniku i jak długo możesz w nim przechowywać produkty. 

Czas utrzymywania temperatury przy braku zasilania 

Brak prądu nie musi oznaczać zepsutego pożywienia w lodówce. Nowe modele potrafią utrzymać temperaturę mimo przerwy w dostawie energii nawet przez kilkadziesiąt godzin. 

Klasa energetyczna

Na etykiecie energetycznej każdego urządzenia znajduje się także jego średnie roczne zużycie prądu podane w kWh, co pozwala na łatwe porównanie poszczególnych modeli. 

Głośność

Lodówki emitujące dźwięk o natężeniu 40–45 dB uważa się za ciche. Modele przekraczające 55 dB mogą zakłócać spokój domowników. Jeśli lodówka ma stać w kuchni połączonej z salonem, lepiej wybrać urządzenie o głośności poniżej 40 dB. W przypadku kuchni w osobnym pomieszczeniu, głośność nie ma większego znaczenia. Warto jednak pamiętać, że głośność podawana na etykiecie nie bierze pod uwagę pracy systemu No Frost, który nawet w najcichszych lodówkach o głośności 35 dB, może osiągać aż do 45 dB w trakcie pracy na pełnych obrotach.

Liczba agregatów i termostatów 

Klasyczne modele lodówek posiadają jeden silnik i mechanizm regulujący temperaturę. Obecnie na rynku marki oferują także inne rozwiązania takie jak kombinacje ilości agregatów i termostatów. Więcej niż jeden termostat umożliwia niezależne regulowanie temperatury w lodówce jak i zamrażarce. Dwa agregaty pozwalają na niezależną pracę chłodziarki i zamrażarki, co jest przydatne, gdy wyjeżdżasz na wakacje i nie chcesz by lodówka chłodziła się na pusto.   

Liczba półek i szuflad 

Rodzaj i rozplanowanie półek i szuflad jest bardzo ważne przy codziennym użytkowaniu. Zwróć uwagę, czy można regulować wysokość półek na drzwiach lodówki, tak aby zmieściły się tam wysokie opakowania.

Design 

Na rynku, oprócz klasycznych białych modeli, znajdziesz m.in. lodówki w kolorze stali szlachetnej, czerni czy czerwieni, a także inne szalone kolory – błękity, róże, żółcie, zielenie itd.

Sposoby oddawania ciepła

Lodówki wolnostojące oddają ciepło na dwa sposoby. Większość nowszych serii oddaje ciepło bokami, przez co wymagają pozostawienia przestrzeni po obu stronach urządzenia. Gdy jednak cały tył zabudowany jest spiralą, oznacza to, że lodówka oddaje ciepło tyłem, a boki można zabudować.

Rozmrażanie lodówki

Lodówki bez systemu No Frost należy rozmrażać ręcznie przynajmniej dwa razy do roku, ponieważ nagromadzony w komorze lód zmniejsza wydajność działania sprzętu i zwiększa zużycie prądu. 

 1. Wyłącz lodówkę na panelu sterowania, a następnie odłącz od zasilania.
 2. Wyjmij wszystkie produkty z urządzenia.
 3. W zależności od modelu, wysuń kanaliki w zamrażalniku, podstaw naczynie w odpowiednim miejscu itd.
 4. Pozostaw drzwi otwarte, a gdy lód stopnieje, umyj wnętrze i wytrzyj na sucho.
 5. Włóż produkty do lodówki, podłącz ją do prądu i uruchom.
 6. Szczegółowe informacje na temat rozmrażania swojej lodówki znajdziesz w jej instrukcji obsługi. Jeśli gdzieś się zapodziała, pamiętaj, że najprawdopodobniej dostępna jest w Internecie.

Jak czyścić lodówkę?

Odłączone od prądu i rozmrożone urządzenie przetrzyj we wnętrzu wilgotną ściereczką z delikatnym detergentem lub specjalnym preparatem do czyszczenia lodówek. Szuflady i półki najłatwiej umyć płynem do mycia naczyń. Zanim włączysz lodówkę, upewnij się, że jej wnętrze i wszystkie wyjmowane elementy są suche.  

Podsumowanie

Jeśli przymierzasz się do zakupu, przede wszystkim określ miejsce, w którym postawisz swój sprzęt – to podstawowe kryterium pozwoli Ci zawęzić wybór. Ważnym aspektem jest także energooszczędność oraz poziom hałasu pracy lodówki. Co więcej, gdy często wyjeżdżasz, rozważ modele z trybem wakacyjnym lub z 2 agregatami. Wtedy żywność można przenieść do zamrażarki, a chłodziarkę całkowicie wyłączyć na czas Twojej nieobecności.

FAQ

Znajdź odpowiedzi na pytania, które zwykle pojawiają się podczas zakupu Lodówki

Czy to normalne, że lodówka grzeje się po bokach?

Spójrz na tył swojej lodówki, jeśli znajdują się tam żeberka, to grzejące się boczne ściany urządzenia rzeczywiście powinny Cię zaniepokoić. Jeśli lodówka nie ma żeberek, nagrzewające się boki to normalny objaw jej prawidłowego działania. Urządzenie odprowadza w ten sposób ciepło. Dopóki sprzęt trzyma niską temperaturę wewnątrz, nie ma powodów do niepokoju.

Moja lodówka wydaje dziwne dźwięki. Co robić?

Lekkie trzaski, odgłosy podobne do przelewania wody lub klikania włącznikiem światła, stuki, brzęczenie, cichy świst – to wszystko standardowe odgłosy lodówek, którymi nie powinieneś się martwić. 

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z lodówki?

Przejrzyj zawartość lodówki i wyrzuć produkty, które mogą być jego przyczyną. Jeżeli to nie pomogło, rozmroź urządzenie i umyj dokładnie, pamiętając o uszczelkach i zakamarkach. Jeśli nieprzyjemna woń nadal się utrzymuje, możesz włożyć do chłodziarki otwarty pojemniczek z mieloną kawą lub sodą oczyszczoną. Wypróbuj także dostępne na rynku pochłaniacze.

Zobacz też

Zobacz więcej naszych najlepszych w artykułach testowych

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Lodówka Samsung RS68A8520S9 98
4299 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.