TEST: Najlepszy Ekspres do kawy Ranking - Toppricer

TEST: Najlepszy Ekspres do kawy Ranking

W tym artykule zebraliśmy 26 najlepszych Ekspresy do kawy, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Ekspresy do kawy zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 4054 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Ekspres do kawy w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Ekspres do kawy tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
4054 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
26 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Mar 23, 2023
47 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Ekspres DeLonghi Nespresso Inissia EN80.B (czarny)
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
. 397.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
3321.43 zł 2998.73 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Ekspres Melitta Barista TS Smart F86/0-100
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
96
. 4048 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T
4.9 / 5.0 (120 recenzje)
98
2998.73 zł
Ekspres Melitta Barista TS Smart F86/0-100
4.8 / 5.0 (26 recenzje)
96
4319 zł
Ekspres DeLonghi Nespresso Inissia EN80.B (czarny)
4.9 / 5.0 (160 recenzje)
98
397.99 zł
4
Ekspres Philips LatteGo EP2236/40
4.9 / 5.0 (86 recenzje)
98
2250.5 zł
5
Ekspres Krups Nespresso Essenza Mini XN1108 (czarny)
4.9 / 5.0 (72 recenzje)
98
414.61 zł
6
Ekspres DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B
4.9 / 5.0 (1000 recenzje)
98
2811.99 zł
7
Ekspres Philips LatteGo Premium EP3241/50
4.9 / 5.0 (899 recenzje)
98
2410.99 zł
8
Ekspres Breville Primma Latte VCF045X (srebrny)
4.9 / 5.0 (56 recenzje)
98
698.36 zł
9
Ekspres DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB
4.9 / 5.0 (557 recenzje)
98
1289 zł
10
Ekspres Melitta CI Pure Black E970-003
4.9 / 5.0 (46 recenzje)
98
2589 zł

Przeowdnik po ekspresach do kawy

Jeśli szukasz nowego ekspresu do kawy, nie musisz już szukaj dalej; Jesteśmy tutaj aby pomóc! Zebraliśmy 5 najlepszych ekspresów do kawy dostępnych w Polsce. Wszystkie ekspresy z listy zostały przez nas ocenione na podstawie opinii ekspertów, cen i rekomendacji. Odpowiemy również na wszelkie pytania, które możesz mieć, szukając odpowiedniego ekspresu do kawy.

Espresso znajduje się w centrum wielu popularnych napojów kawowych – takich jak americana, mokka czy macchiato i wielu innych, które przyrządza się za pomocą ekspresu do kawy. Jeśli tęsknisz za pysznymi napojami bez konieczności zostawiania w kawiarni kilkunastu złotych  każdego ranka, ekspres do kawy może być dla Ciebie dobrą inwestycją.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu ciśnieniowego

Jest wiele specyfikacji i opcji oferowanych przez producentów, których możesz szukać, a poniżej znajdziesz uwzględnione odpowiedzi na kilka najistotniejszych kwestii.

Twój budżet – zastanów się, ile pieniędzy możesz odłożyć i z jakich funkcji ekspresu faktycznie będziesz korzystać, aby nie stracić kilku tysięcy na zakup „ładnego” ale niepraktycznego dla ciebie urządzenia.

Kawy, które będziesz przygotowywać – zastanów się, jakie kawy lubisz i czy w ogóle potrzebujesz ekspresu. Jeśli lubisz po prostu czarną kawę, może zaoszczędź pieniądze na inny zakup. Jeśli lubisz bardziej skomplikowane kawy mleczne, możesz potrzebować podwójnego bojlera w swoim ekspresie.

Częstotliwość użytkowania – realistycznie jak często będziesz korzystać z ekspresu? Zamierzasz robić kawy dla członków rodziny, czy wypijać samemu filiżankę kawy rano? W zależności od tego, przy wyborze odpowiedniego ekspresu do kawy warto brać pod uwagę kilka poniższych opcji.

Istnieje wiele rodzajów, funkcji i rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem ekspresu, co może być przytłaczające. Ale nie martw się! Ułatwimy Ci zapoznanie się z opcjami, tak abyś mógł wybrać odpowiedni dla siebie ekspres do kawy. W większości dostępne są cztery główne typy ekspresów do kawy.

 • Ekspresy kolbowe (ciśnieniowe)

Ekspres kolbowy jest ekspresem niskociśnieniowym, oraz posiada więcej  możliwości związanych z parzeniem kawy. Bardzo ważną rolę odgrywa pompa, dzięki której gorąca woda trafia (pod odpowiednim ciśnieniem) do pojemnika ze zmieloną kawą.

 • Ekspresy przelewowe

To najprostsze i najtańsze rozwiązanie, idealne dla tych, którym do szczęścia wystarczy filiżanka klasycznej czarnej kawy.  Woda gotuje się w specjalnym pojemniku w ekspresie, a następnie przepływa przez pojemnik ze zmieloną kawą, by na końcu trafić do dzbanka, w którym gromadzi się gotowy napar.

 • Ekspresy automatyczne (ciśnieniowe)

Należą do najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie najdroższych ekspresów na rynku. Bez względu na rodzaj kawowego napoju, jego przygotowanie przebiega szybko i sprawnie za pomocą włączenia odpowiedniego przycisku. Ekspres sam pobiera odpowiednią ilość wody, podgrzewa ją do dostosowanej temperatury, a następnie przepuszcza ją przez sitko ze zmieloną kawą.

 • Ekspresy na kapsułki (ciśnieniowe)

Ekspresy na kapsułki są kompaktowe i idealne dla osób lubiących pić różne rodzaje kaw, ponieważ parzenie ulubionego napoju kawowego ogranicza się tu jedynie do wyboru odpowiedniej kapsułki.

Rzeczy do rozważenia przed zakupem ekspresu do kawy

Kupowanie ulubionej kawy w lokalnej kawiarni może mieć swoje zalety, ale na dłuższą metę bywa drogie. Wraz ze wzrostem osób pracujących w domu, aby ograniczyć koszty lub po prostu chcących być „bardziej eko”, posiadanie domowych ekspresów do kawy stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularne.

 • Koszt

Możesz wydać średnio 4500 złotych rocznie, jeśli codziennie kupujesz filiżankę kawy w kawiarni. Ta liczba nadal rośnie, gdy uwzględnisz zakup ciasta, rogalika lub innej przekąski. Spójrzmy więc między innymi na średni koszt ekspres i, ziaren.

 • Maszyna

Ekspres do kawy może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy, pomimo to pozwalają zaoszczędzić pieniądze dzięki długiej żywotności od 7 do 15 lat. Nie musisz też kupować najdroższego na rynku ekspresu, bo cena nie zawsze oznacza jakość. Konieczne może być również dokonanie dodatkowych zakupów akcesoriów, takich jak dzbanek na mleko, ubijak, termometr, młynek czy mata.

 • Wygoda

Z pewnością warto pomyśleć o wygodzie – wygodniej jest iść do kawiarni, czy przyrządzić napoje bezpośrednio w własnej kuchni? Wchodząc do kawiarni nie musisz czyścić ekspresu, mielić ziaren kawy czy doskonalić swoich umiejętności. Może to być również szybsze, jeśli wstąpisz do kawiarni w drodze do pracy. Z drugiej strony nie musisz wychodzić z domu, gdy posiadasz domowy ekspres. Jeśli pracujesz w domu, możesz również zrobić sobie filiżankę między telefonami, a pracując wieczorami, nie musisz martwić się, że kawiarnie będą już zamknięte; w domowym zaciszu możesz wypić kawę o dowolnej porze.

 • Koszt środowiskowy

Jeśli starasz się dbać o środowisko, kupowanie kubków na wynos może ciążyć na twoim sumieniu. Jeśli korzystasz z ekspresu do kawy w domu, z dużym prawdopodobieństwem użyjesz kubka wielokrotnego użytku, oszczędzając co roku setki odpadów na wysypisku śmieci.

 • Dostępność

Ekspres w pełni automatyczny lub na kapsułki może być łatwiejszy w użyciu niż ekspres kolbowy. Bariści to specjalnie przeszkoleni pracownicy, którzy spędzili czas na rozwijaniu rzemiosła, więc jeśli nie masz czasu na naukę umiejętności, najlepiej będzie unikać zakupu urządzenia, które może być trudne do obsługi. Łatwość obsługi jest ważnym czynnikiem przy zakupie ekspresu do kawy, a jeśli korzystanie z niego jest frustrujące, nie ma znaczenia, jak dobre jest espresso.

 • Posiadanie swobody eksperymentowania

Możliwość zrobienia własnego espresso w domu oznacza, że ​​nie będziesz związany markami ani ziarnami, których używa Twoja kawiarnia i pozwala eksperymentować z wieloma różnymi mieszankami. Jeśli chcesz nauczyć się nowej umiejętności lub zaoszczędzić trochę pieniędzy, ekspres do kawy może być właściwym wyborem.

Typowe błędy przy przygotowywaniu kawy (ekspresy przelewowe, automatyczne i kolbowe):

Kupowanie złych ziaren

Pierwszym i najłatwiejszym krokiem, aby dowiedzieć się, dlaczego masz problem z uzyskaniem smaku espresso takiego, jak w Twojej ulubionej kawiarni, jest upewnienie się, że kupione przez ciebie ziarna są świeże. Istnieje mnóstwo odmian ziaren o różnych profilach smakowych, mieszankach lub pojedynczym pochodzeniu i poziomie palenia, ale najważniejsze jest upewnienie się, że:

 • Masz oko na datę palenia — Świeże ziarna są kluczem do dobrego smaku kawy, dlatego data palenia ziaren nie powinna być dłuższa niż dwa tygodnie od momentu zakupu torebki. Jeśli na opakowaniu nie ma daty palenia,  poszukaj innych ziaren.
 • Nie kupujesz najtańszych ziaren — jest bardziej niż prawdopodobne, że jeśli kupisz tanie lub nie markowe opakowanie ziaren kawy, kawa będzie słaba. Kupując ziarna, zwracaj uwagę czy opakowania są hermetycznie zamknięte, a jeśli przywozisz ziarna kawy do domu w papierowej torbie, pamiętaj o przesypaniu ich  do hermetycznego pojemnika, gdy tylko wrócisz do domu.
Nieprawidłowe przechowywanie ziaren

Gdy już zabezpieczysz swoje ziarna,  musisz upewnić się, że pozostaną w dobrym stanie. Pod żadnym pozorem nie wkładaj ziaren do lodówki – mogą chłonąć zapachy z innych produktów spożywczych lub stracić smak po zamrożeniu lub schłodzeniu. Upewnij się, że są przechowywane w szczelnym opakowaniu lub hermetycznym pojemniku. 

Gotowe zmielone ziarna

Grzechem dla smakoszy espresso jest używanie kawy mielonej; uważają, że ziarna powinny być zawsze mielone tuż przygotowaniem naparu. Ale mogą mieć rację, ponieważ gdy ziarno zostanie zmiażdżone lub złamane, zacznie się utleniać, a to z kolei powoduje, że smak kawy słabnie. Jeśli używasz wstępnie zmielonych ziaren, a Twoja kawa pozostawia więcej do życzenia, możesz rozpatrzyć inwestycje w młynek.

Zbyt drobno lub grubo zmielona kawa

Mielenie ziaren kawy może wpłynąć na szybkość ekstrakcji, co wpłynie na smak i aromat kawy. Im drobniej zmielisz ziarna, tym wolniejsza będzie ekstrakcja. Przygotowując espresso, odmierz ilość ziaren za pomocą wagi i staraj się parzyć kawę od 20 do 30 sekund. Zaleca się około 20 g kawy na 45 gram espresso. Jeśli proces parzenia espresso kończy się zbyt szybko lub trwa zbyt długo (ponad 30 sekund), dostosuj grubość mielenia przed ponowną próbą.

Nierówny nacisk podczas ubijania kawy w kolbie

Ważne jest również, aby zapewnić równomierne rozłożenie nacisku podczas ubijania kawy w kolbie. Kiedy kawa w kolbie jest nierównomiernie umiejscowiona lub zbyt mocno sprasowana w niektórych miejscach, woda będzie podążać ścieżką z najmniejszym oporem. To z kolei może sprawić, że Twoja kawa będzie wodnista i bezsmakowa. Gdy zmielona kawa jest zbyt mocno ubita w kolbie, przepuszczanie przez nią wody może być utrudnione. Aby temu zapobiec, staraj się dążyć do równomiernego nacisku na zmielone ziarna w kolbie.

Nie używaj zimnego mleka

Ze względu na strukturę molekularną mleka, do zimnego, najlepiej pełnotłustego mleka należy dodawać gorącą parę. Dzięki temu uzyskasz piękne pieniste bąbelki i mleko o aksamitnej strukturze, które znacznie ułatwi Ci praktykowanie latte art. Przegrzanie mleka może również wpłynąć na smak i wartość odżywczą, więc warto o tym pamiętać.

Przerywasz proces robienia kawy

Ważne jest, aby zarezerwować sobie czas na przygotowanie kawy, ponieważ gdy zaczniesz, nie powinieneś przerywać procesu parzenia. Kiedy nadejdzie czas na zaparzenie espresso, nie pozostawiaj kolby włożonej na dłuższą chwilę przed uruchomieniem pompy wodnej. Może to przyczynić się do spalenia kawy i pozostawić gorzki smak espresso, więc pamiętaj, aby włożyć kolbe tylko wtedy, gdy masz czas na dokończenie kawy.

Nie czyścisz swojego ekspresu

Dbanie o czystość ekspresu jest ważne, zwłaszcza gdy pijesz to, co się z niego wydostaje. Pomaga to również wydłużyć żywotność twojego urządzenia i pozbawić konieczność dodatkowych konserwacji części. Poniżej znajduje się pełny przewodnik dotyczący czyszczenia ekspresu.

Nie wiesz jak prawidłowo parzy się kawę

Ekspresy do kawy wymagają pewnych umiejętności, a pójście na oślep może spowodować nieszczęście. Nie musisz pracować w kawiarni, aby wiedzieć, jak obsługiwać ekspres, ale możesz poprawić swoje zdolności biorąc udział w kursach lub oglądając filmy na YouTube. 

Jak przygotować idealne espresso

Nie zniechęcaj się, jeśli Twoja pierwsza filiżanka kawy nie jest najlepsza. Jak większość umiejętności, robienie kawy z czasem będzie tylko lepsze. Wkrótce każdego poranka będziesz bez większego zastanowienia przygotowywać kawę krok po kroku dla siebie i twojej rodziny. Po przejrzeniu typowych błędów jesteś gotowy, aby przejść do zrobienia swojego pierwszego kubka kawy.

Idealne espresso krok po kroku (ekspres kolbowy)

 • Odmierz ziarna kawy

Zważ ziarna przed zmieleniem. Do tradycyjnego espresso użyj od 7 do 10 gramów kawy, w zależności od upodobań.

 • Zmiel ziarna tuż przed zaparzeniem

Aby uzyskać najlepszy smak i aromat kawy, ziarna muszą być świeżo zmielone.

 • Dokładnie ubij kawę w kolbie

Ubij kawę w kolbie za pomocą ubijaka, upewniając się, że używasz dobrego i równomiernego nacisku, aby uzyskać jaknajlepszy smak.

 • Zaparz espresso

Sprawdź temperaturę wody przed rozpoczęciem – powinna wynosić około 92 do 96 stopni, a czas parzenia nie powinien przekraczać 25 sekund. Ciśnienie wody powinno wynosić 9 barów.

 • Sprawdź otrzymany napar 

Po zakończeniu parzenia espresso w łatwy sposób możesz sprawdzić, czy zrobiłeś to dobrze. Świeży napar powinien mieć czerwono-brązowy kolor, który po chwili zblednie do jasnobrązowego, gdy na wierzchu utworzy się krem. Po kilku minutach krem ​​powinien zniknąć i to Twój znak, że espresso wyszło podręcznikowo!

Jak czyścić i konserwować ekspres do kawy

Czyszczenie i konserwacja ekspresu do kawy jest równie ważnym krokiem. Pomaga na długo utrzymać urządzenie w pełnej sprawności, pozbawione bakterii. Każdy ekspres jest inny, dlatego przed podjęciem się czyszczenia, koniecznie zapoznaj się z instrukcją producenta.

Regularne czyszczenie

Jeśli używasz ekspresu codziennie, powinieneś wykonywać drobne codzienne czynności 

konserwacyjne, aby zapobiec awariom. Pamiętaj, aby za każdym razem opróżniać kolbe z fusów oraz spłukać ją pod bieżącą wodą przez kilka sekund. Wytrzyj kolbe oraz ekspres suchą szmatką. 

Dogłębne czyszczenie
 1. Za pomocą pędzla wyczyść kolbę i uszczelkę specjalnym płynem do czyszczenia ekspresu. 
 2. Wyszoruj wszystkie wyjmowane elementy i spłucz ciepłą wodą.
 3. Usuń sitko i dokładnie umyj.
 4. Wytrzyj urządzenie z zewnątrz.

 

Ranking: Top 5 ekspresów do kawy 

1. MELITTA 1011-16 z dzbankiem Isotherm Thermo Timer Look IV; (4,7*) – ekspres do kawy przelewowy

Przegląd modelu: pojemność 1,4 L; moc 1000W; napięcie 1000 Volt; automatyczne wyłączanie; możliwość regulacji intensywności kawy; cyfrowy zegar; wskaźnik poziomu wody; izolowany dzbanek; możliwość programowania płyty grzewczej; system zapobiegający kapaniu; program odkamieniania.

Recenzja:

MELITTA jest klasycznym, przelewowym ekspresem do kawy. Urządzenie posiada izolowany, metalowy dzbanek, który nie tylko na długo utrzymuje temperaturę naparu ale nie groźny jest też dla niego upadek, poniewaz wykonaany jest z metalu, nie szkła, jak w przypadku większości dzbanków dołączanych do ekspresów. Ekspres posiada również możliwość regulacji intensywności kawy oraz temperatury. Dzięki cyfrowemu wyświetlaczowi z zegarem obsługa urządzenia jest jeszcze bardziej intuicyjna.

Jeżeli szukasz prostego i taniego ekspresu do kawy, przedstawiony model marki MELITTA może być dla ciebie dobrą alternatywą.

2. Bosch My Way; (4,7*) – ekspres do kawy na kapsułki (ciśnieniowy)

Przegląd modelu: pojemność 1,3 L; Moc 1500W; funkcje: czyszczenie za pomocą programu automatycznego, ponad 70 rodzajów oferowanych napojów, obsługa jednym przyciskiem, filtr; osobiste ustawienia: temperatura i rozmiar napoju.

Recenzja:

Dzięki TASSIMO MY WAY 2 możesz dowolnie spersonalizować swój napój. Funkcja Intellibrew pozwala na samodzielne ustawienie temperatury, właściwej ilości wody i czasu parzenia. Dzięki praktycznej funkcji zapamiętywania możesz wygodnie zapisać do czterech indywidualnych profili. Obsługa jednym przyciskiem sprawia, że przygotowanie ulubionego napoju jest proste, jak nigdy dotąd. Ekspres na kapsułki to nie tylko wygoda i szybkość przygotowania kawy, ale również ogromny wybór dostępnych kapsułek. Wśród oferty Tassimo znajdują się kawy czarne, mleczne oraz czekolady. Wszystko po to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Urządzenie oferuje automatyczne programy do czyszczenia i odkamieniania. Ekspres posiada również podstawkę z regulacją wysokości, wyjmowany zbiornik na wodę, automatyczne wyłączanie i szybki start. 

Jeśli szukasz łatwego w obsłudze ekspresu do kawy, dzięki któremu będziesz mógł przyrządzić wiele rodzajów napoi kawowych lub gorących czekolad dla siebie i domowników, jest to urządzenie warte twojej uwagi.

3. De’Longhi ECAM 44.666.B ELETTA Cappuccino; (4,7*) – automatyczny ekspres do kawy (ciśnieniowy)

Przegląd modelu:  pojemność 2 L; moc 1450 W; napięcie 240 Volt; stal nierdzewna; intuicyjny dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem; regulacja spienienia mleka; automatyczne czyszczenie; funkcja oszczedzania energii; 13 regulowanych ustawień mielenia kawy; filtr wody

Recenzja:

Ten w pełni automatyczny ekspres do kawy firmy Delonghi wyposażony jest w system Thermoblock utrzymujący stałą i idealną temperaturę do przygotowania kawy i zapewnia kawę o świetnym smaku. Urządzenie można uzupełniać całymi ziarnami lub gotową, zmieloną już kawą. Prosty w obsłudze i kompaktowy ekspres do kawy – wystarczy nacisnąć przycisk, aby przygotować swoją ulubioną kawę. Delonghi wyposażony jest w cichy zintegrowany system mielenia kawy posiadający aż 13 ustawień. Dzięki temu bez problemu uzyskasz wyrafinowaną, przygotowaną ze świeżo zmielonych ziaren, kawę i pozwoli Ci cieszyć się pysznymi espresso i cappuccino.

Jeśli poszukujesz łatwego w obsłudze ekspresu do kawy, dzięki któremu będziesz mógł przyrządzić dobrej jakości kawę ze świeżo mielonych ziaren, jest to urządzenie warte twojej uwagi.

4. Moccamaster 53979 KBG Select; (4,7*) – ekspres do kawy przelewowy

Przegląd modelu: pojemność 1,25L; moc 1520 W; napięcie 240 Volt; automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa; stal nierdzewna.

Recenzja:

Moccamaster KBG Select to przelewowy ekspres do kawy holenderskiej marki, który sprawdzi się nie tylko w domu, biurze ale i w lokalach gastronomicznych. Ekspres do kawy Moccamaster Select za jednym razem przygotuje dla nas od 750 ml do 1,25 L naparu w temperaturze ok. 92-96°C. Urządzenie posiada również dzbanek z pokrywką oraz 9-otworowy prysznic zraszający, zapewniający równomierne przepuszczenie wody przez zmieloną kawę. Pojemnik na zmieloną kawę posiada automatyczną blokadę, która zwalnia się dopiero wtedy, gdy pod pojemnikiem znajduje się dzbanek, dzięki czemu nie rozlejemy kawę na płytę grzewczą. Dzięki automatycznej płycie grzewczej ekspres utrzymuje temperaturę kawy w dzbanku. Przelewowe ekspresy do kawy Moccamaster Select odznaczają się nowoczesnym designem, a szeroka gama oferowanych przez producenta kolorów sprawia, że każdy z nas znajdzie ekspres stworzony dla siebie.

Jeżeli jesteś smakoszem klasycznej, czarnej kawy i zależy ci na otrzymaniu dobrego naparu i przyrządzeniu dobrej jakości kawy, ekspres od Moccamaster jest urządzeniem wartym zwrócenia uwagi.

5. Sage SES500BSS Bambino Plus ekspres do kawy; (4,7*) – ekspres kolbowy (ciśnieniowy)

Przegląd modelu: moc 1600 W; napięcie 240 Volt; stal nierdzewna; parowy spieniacz do mleka.

Recenzja:

Kompaktowy ekspres kolbowy marki Sage spełni oczekiwania wszystkich domowych baristów. Urządzenie idealnie sprawdzi się do przyrządzenia espresso oraz kaw mlecznych. Ekspres posiada elektroniczny system kontroli temperatury, system grzewczy ThermoJet oraz automatyczna dysze pary z 3 trybami spieniania mleka. Elektroniczny system kontroli temperatury rejestruje temperaturę zachodzącą podczas ekstrakcji, skutecznie wyrównując jej wahania i gwarantując stabilność podczas parzenia kawy. Ekspres do kawy jest bardzo prosty w obsłudze, a zastosowane technologie dodatkowo zwiększają łatwość użytkowania. Po przygotowaniu naparu, Sage Bambino PLUS automatycznie czyści przewody usuwając pozostałości wody, aby każda kawa była parzona z zachowaniem najwyższych standardów.

Dysza do spieniania mleka jest bardzo wygodna w obsłudze, a dzięki niej przygotujemy idealnie spienione mleko do takich kaw jak cappuccino czy latte macchiato. Urządzenie posiada elegancką tackę ociekową wykonaną ze stali nierdzewnej. Tackę możemy w prosty sposób wyciągnąć, opróżnić oraz wyczyścić.

Jeżeli jesteś pasjonatem kawy i posiadasz już pewne umiejętności baristyczne, nie musisz już dalej szukać – ekspres Sage oferujący wiele udogodnień jest warty zakupu.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Ekspres DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T 98
2998.73 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.