TEST: Najlepsza Drukarka domowego użytku Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Drukarka domowego użytku Ranking

W tym artykule zebraliśmy 45 najlepszych Drukarki, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione Drukarki zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 1337 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego Drukarka w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych Drukarka tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
1337 Recenzje
Zatwierdzone przez:
45 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Nov 9, 2022
56 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

HP DeskJet 2710E
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
98
235.20 zł 219.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele
Epson EcoTank L3156
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
967.11 zł 879 zł

Najlepsza cena w:

Media Markt
Epson L850
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
98
. 2330.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Epson EcoTank L3156 98
Epson L850 98
HP DeskJet 2710E 98
HP ENVY 6020e 98 Brother DCP-1622WE 98
Cena 879 zł 2330.99 zł 219.99 zł 399.77 zł 889 zł

Przewodnik po drukarkach

Drukarki to przydatne narzędzia w każdym domowym biurze. Niezależnie od tego, czy drukujesz wysokiej jakości zdjęcia, artykuły naukowe czy rozległe arkusze kalkulacyjne, istnieją drukarki najlepiej dostosowane do tych zadań. Najpopularniejsze marki drukarek to HP, Brother, Canon i Epson. Ci producenci drukarek posiadają szeroką gamę opcji drukarek lub urządzeń „wszystko w jednym”.

W tym artykule omawiamy tajniki wyboru odpowiedniej drukarki dopasowanej do potrzeb Twojego domowego biura. Od czarno-białych po kolorowe i od drukarek atramentowych po laserowe, odpowiadamy na pytania, wyjaśniamy terminologię i recenzujemy najlepsze drukarki do użytku domowego.

Jak wybrać najlepszą drukarkę do domu?

Przy tak wielu dostępnych opcjach niedrogich i wszechstronnych drukarek domowych, na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając drukarkę? Zadaj sobie niektóre z poniższych pytań, aby określić najlepszą drukarkę do swoich potrzeb domowych.

 • Do czego użyjesz swojej domowej drukarki?
 • Jaki jest Twój budżet na drukarkę domową?
 • Jakiego rozmiaru potrzebujesz w swojej domowej drukarce?
 • Jakiej prędkości potrzebujesz w swojej domowej drukarce?

Do czego użyjesz swojej domowej drukarki?

Większość ludzi woli wielofunkcyjną drukarkę z opcjami druku kolorowego i czarno-białego ze względu na wszechstronność, jaką oferują. Drukarki wielofunkcyjne mają funkcje faksowania, skanowania, kopiowania i drukowania. Dostępna jest również opcja drukarki „trzy w jednym”, która usunęła możliwość faksowania, ponieważ większość ludzi nie korzysta już z tej funkcji. Jeśli drukujesz wyłącznie czarno-białe dokumenty, kolorowa domowa drukarka może nie być najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ceny atramentu są droższe. Zastanów się, czego będziesz potrzebować drukując coś innego niż tekst, np. grafikę. Czy chcesz drukować w kolorze czy monochromatycznie? A może wolisz drukarkę atramentową niż laserową? Omówimy je bardziej szczegółowo poniżej.

Jakość obrazu

Czy będziesz drukować wysokiej jakości zdjęcia na swojej drukarce? Jeśli tak, to zabuduj drukarkę o rozdzielczości fotograficznej, takiej jak Canon Pixma Pro-200. Większość drukarek w dzisiejszych czasach oferuje dobrą jakość obrazu nawet na tańszych modelach. Standardowa jakość obrazu w rozdzielczości DPI lub Dots Per Inch. Im wyższe DPI, tym wyższa rozdzielczość obrazu. Jeśli drukujesz dokumenty tekstowe i nie używasz drukarki do robienia wysokiej jakości zdjęć, znajdziesz tańsze modele, które zużywają mniej atramentu na wydruk przy nieco niższym DPI.

Druk w kolorze a czarno-biały

Drukarki monochromatyczne są tańsze niż kolorowe drukarki domowe. Drukarki monochromatyczne są również tańsze w utrzymaniu, ponieważ wymagają mniej wkładów atramentowych. Drukarki kolorowe najlepiej nadają się do drukowania diagramów, kolorowych wykresów lub zdjęć. Jeśli używasz drukarki wyłącznie do drukowania czarno-białych dokumentów, lepszym rozwiązaniem może być drukarka monochromatyczna. Dokumenty monochromatyczne są drukowane z większą szybkością niż strony kolorowe. Jednakże wszechstronność drukowania w kolorze, gdy tego potrzebujesz, jest przydatną dodatkową funkcją. Modele drukarek kolorowych mają oddzielny wkład z czarnym atramentem, który umożliwia drukowanie w trybie monochromatycznym nawet na drukarce kolorowej.

Drukarka atramentowa kontra laserowa

Jaka jest różnica między drukarką atramentową a drukarką laserową? Drukarki atramentowe zawierają kilka wkładów, podczas gdy drukarka laserowa ma jeden duży wkład. Drukarki atramentowe umieszczają na papierze maleńkie kropki atramentu, natomiast laserowe wykorzystują laser do elektrycznego przyciągania cząstek tonera do papieru. Gdy papier przechodzi przez bęben drukarki laserowej, ciepło łączy cząsteczki tonera z papierem. Drukarki atramentowe lepiej nadają się do drukowania zdjęć. Czemu? Ponieważ wytwarzają żywsze odcienie kolorów i tworzą gładsze mieszanki kolorów niż drukarki laserowe, które są z kolei idealne do drukowania czarno-białych dokumentów. Sposób korzystania z drukarki domowej wpływa na model i funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy jej zakupie. Kolejne pytanie, które należy sobie zadać, to: ile chcesz wydać?

Jaki jest Twój budżet na drukarkę domową?

Kupując drukarkę do domu, weź pod uwagę początkowy budżet wydatków i koszty związane z wymianą atramentu. Koszty początkowe dla drukarek wahają się od 250zł do kilku tysięcy złotych. Jednak koszt atramentu i papieru to największy wydatek przez cały okres eksploatacji urządzenia. Niektóre modele drukarek wymagają markowych rodzajów papieru i wkładów atramentowych, podczas gdy inne są kompatybilne z niemarkowymi atramentami i papierem w celu uzyskania bardziej przystępnych cenowo alternatyw. Najlepsza drukarka do domu będzie miała niski koszt wydruku strony (CPP). Niski CPP oznacza, że ​​atrament wymagany do każdego wydruku kosztuje mniej niż kilkanaście groszy na czarno-białą stronę. Wydruki kolorowe są droższe niż wydruki monochromatyczne, ponieważ każdy kolor ma oddzielny wkład atramentowy i musi być wymieniany osobno.

Jakich funkcji potrzebujesz do domowej drukarki?

Wybierając odpowiednią drukarkę do swoich potrzeb, zastanów się, jakie funkcje sprawią, że drukowanie w domu będzie tak łatwe, jak to tylko możliwe, a jakie funkcje są dla ciebie zbędne.

Popularne funkcje najlepszych drukarek do użytku domowego obejmują:

 • Możliwości skanowania
 • Połączenie bezprzewodowe
 • Drukowanie aktywowane głosem
 • Duża prędkość drukowania
 • Możliwości druku dwustronnego
 • Wysoka pojemność podajnika papieru
 • Niski koszt druku strony (CPP)
 • Profesjonalna jakość drukowanych zdjęć i grafik

Wiele drukarek wyposażonych jest w funkcję bezprzewodowego łączenia z urządzeniem, drukowanie aktywowane głosem oraz inne sygnały, które ułatwiają drukowanie z dowolnego urządzenia. 

Ile masz miejsca na drukarkę w swoim biurze?

Rozważając najlepszą drukarkę do domu, zadaj sobie pytanie: ile masz miejsca w swoim domowym biurze? Czy chcesz by drukarka stała na wierzchu, czy chcesz ją umieszczać w szafie do przechowywania, gdy nie jest używana? Niektóre kompaktowe modele drukarek mają mniej funkcji i drukują w trybie monochromatycznym. Niektóre większe modele drukarek oferują więcej funkcji, takich jak wbudowany skaner, kopiarka i faks, ale zajmują więcej miejsca na biurku lub stacji roboczej niż model kompaktowy.

Jakiej prędkości drukowania potrzebujesz?

Czy jesteś kimś, kto drukuje obszerne, wielostronicowe raporty? Jeśli tak, duża prędkość drukowania będzie najlepiej odpowiadać Twojemu stylowi pracy. Jeśli jednak masz swobodny styl pracy, ta funkcja może nie być warta dodatkowych kosztów. Szybkość drukarki obliczamy według stron na minutę lub PPM.

Jak optymalnie korzystać z drukarki domowej?

Drukarki domowe wymagają pewnych konserwacji, aby zapewnić optymalne działanie. Wkłady atramentowe do drukarek domowych wysychają, jeśli nie są często używane, dlatego drukarka powinna być włączana i używana prawie codziennie, aby działała jak najlepiej. Aby utrzymać drukarkę w dobrym stanie, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi konserwacji.

Konserwacja drukarki domowej

Konserwacja drukarki domowej jest prostsza niż myślisz. Drukarki domowe czerpią korzyści z tego, że pozostają włączone przez cały czas. Dzięki temu urządzenie jest ciepłe, a narzany atrament swobodnie przepływa, co zmniejsza możliwość zablokowania się atramentu we wkładzie. Jeśli drukujesz coś codziennie, jedyną potrzebną czynnością konserwacyjną jest czyszczenie drukarki z kurzu zgodnie z instrukcją obsługi lub przynajmniej co kilka miesięcy.

Niektóre inne sugestie dotyczące konserwacji obejmują:

 • Pozostaw drukarkę podłączoną i włączoną
 • Wykonaj paski testowe przed wydrukowaniem dużych obrazów
 • Oczyść głowicę drukującą z nagromadzonego kurzu
 • Zaktualizuj drukarkę, gdy zostaniesz o to poproszony
 • Używaj wysokiej jakości atramentu
 • Odblokuj zaschnięte wkłady atramentowe ciepłą wodą

Zrozumienie specyfikacji drukarek

Zanim zagłębimy się w wybór najlepszej drukarki do domu, ważne jest, aby zrozumieć różnice między modelami. Poniżej znajduje się terminologia dotycząca specyfikacji drukarek, dzięki której podejmiesz wybór modelu swojego urządzenia z pełną świadomością. 

Drukarka wielofunkcyjna

Drukarka wielofunkcyjna to drukarka, która oprócz drukowania umożliwia skanowanie, kopiowanie i faksowanie. Możesz natknąć się również na drukarkę z funkcjami „trzy w jednym”. Drukarka typu „trzy w jednym” drukuje, skanuje i kopiuje, ale nie posiada funkcji faksu.

Automatyczny podajnik dokumentów (ADF)

Automatyczny podajnik dokumentów lub ADF oznacza, że ​​drukarka jest wyposażona w tacę do ładowania papieru w celu automatycznego pobierania ich do skanowania. Drukarki bez funkcji ADF wymagają ręcznego podawania każdej strony do skanera.

Łączność Bluetooth

Drukuj bezprzewodowo na drukarkach do domowego biura z łącznością Bluetooth. Każde urządzenie z funkcją Bluetooth może połączyć się z drukarką i drukować obrazy lub dokumenty bezprzewodowo.

Łączność z chmurą

Drukarki domowe z łącznością w chmurze mają dostęp do Twojej pamięci w chmurze. Dzięki funkcji łączności z chmurą możesz bez wysiłku drukować dokumenty lub zdjęcia przechowywane w chmurze. Łączność z chmurą oznacza, że ​​nadal masz dostęp do drukowania pliku, nawet jeśli nie został on pobrany na Twoje urządzenie.

Kopie na minutę (CPM)

Kopie na minutę lub CPM odnoszą się do możliwości skanowania drukarki wielofunkcyjnej. Podobnie jak w przypadku stron na minutę lub PPM dla szybkości drukowania, CPM to ustandaryzowana miara obliczania szybkości, z jaką skaner przepuszcza dokumenty przez automatyczny podajnik.

Koszt na stronę (CPP)

Koszt za stronę lub CPP to miernik używany do obliczania kosztów atramentu na każdą wydrukowaną stronę. Aby obliczyć CPP drukarki, należy podzielić całkowity koszt atramentu między liczbę stron zużytych w całym cyklu wkładów atramentowych. Drukarki kolorowe mają wyższy CPP niż drukarki monochromatyczne, ponieważ atrament kolorowy jest droższy niż atrament czarny. Drukarki laserowe mają niższy CPP niż drukarki atramentowe. W zależności od marki koszt wydruku strony czarno-białej na drukarce laserowej wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu groszy za stronę w porównaniu do około kilkunastu groszy za stronę w przypadku drukarek atramentowych.

Dots Per Inch (DPI)

Dots Per Inch lub DPI to ustandaryzowany sposób mierzenia rozdzielczości obrazu drukarki. DPI oznacza, że ​​drukarka może ułożyć linię z określoną liczbą punktów na cal kwadratowy. Im więcej DPI, tym wyższa jakość obrazu. Czasami jest to również nazywane pikselami na cal (PPI), wyświetleniami na cal lub obrazami na cal (IPI). Maksymalna rozdzielczość DPI, jaką może osiągnąć domowa drukarka, to 4800 x 1200 DPI w przypadku kolorowych obrazów i 1200 x 1200 DPI w przypadku wydruków monochromatycznych. Standardowe dokumenty tekstowe wymagają DPI około 300-600, aby uzyskać wyraźną czytelność.

Dupleks

Dupleks to termin określający drukarki z możliwością drukowania dwustronnego. Zamiast ręcznie odwracać dokumenty do drukowania po obu stronach, drukarka robi to za Ciebie. Drukarka może drukować dwustronnie na dwa sposoby, dzięki  jedno-silnikowemu lub dwu-silnikowemu dupleksowi. Funkcja jednosilnikowego druku dwustronnego (SED) oznacza, że ​​drukowana jest jedna strona, a następnie urządzenie automatycznie ją odwraca i drukuje drugą stronę. Funkcja Double Engine Duplex (DED) oznacza, że ​​jednocześnie drukuje obie strony dokumentu przechodzącego przez drukarkę. Jest to zaawansowana funkcja, która oszczędza czas, ale jest bardziej kosztowna.

Cykl pracy

Cykl pracy drukarki to maksymalna wydajność, jaką maszyna może uzyskać w ciągu jednego miesiąca. Cykl pracy nie jest ustandaryzowaną metryką, ale ogólnym zaleceniem maksymalnej miesięcznej wartości. Nie zalecamy comiesięcznego wyprowadzania maksymalnego cyklu pracy.

Łączność Ethernet

Drukarki domowe z łącznością Ethernet można podłączyć do urządzenia za pomocą kabla Ethernet. Funkcja łączności Ethernet tworzy bezpośrednie połączenie w celu szybkiej komunikacji między urządzeniem a drukarką.

Pamięć wewnętrzna

Pamięć drukarki wykorzystuje dysk twardy lub pamięć RAM do przechowywania i drukowania dokumentów. Wszystkie drukarki mają pamięć wewnętrzną, która umożliwia szybkie tworzenie zadań drukowania. Jeśli regularnie drukujesz długie dokumenty lub duże ilości zdjęć, rozważ domową drukarkę z wystarczającą ilością pamięci wewnętrznej.

Połączenie zbliżeniowe (NFC)

Połączenie zbliżeniowe lub NFC to jeden ze sposobów bezprzewodowego wysyłania zadań drukarce poprzez zbliżenie telefonu lub laptopa do drukarki. Niektóre smartfony, tablety i urządzenia mają możliwość połączenia zbliżeniowego, które komunikuje się z niektórymi modelami drukarek.

Strony na minutę (PPM)

PPM lub strony na minutę to ustandaryzowany sposób obliczania szybkości działania silnika modelu drukarki. Im więcej stron drukuje na minutę, tym urządzenie jest szybsze. Strony monochromatyczne mają większą szybkość drukowania niż strony kolorowe, więc jeśli interesująca nas maszyna wykonuje obie te funkcje, wskaźnik PPM będzie dostępny dla każdej z opcji.

Pojemność tacy papieru

Pojemność podajnika papieru to ustandaryzowany sposób określania, ile arkuszy papieru użytkownik może załadować do podajnika drukarki. Większa pojemność podajnika papieru oznacza, że ​​masz czas na skupienie się na innych zadaniach biurowych, podczas gdy drukarka drukuje wielostronicowe dokumenty bez Twojej pomocy.

Łączność z kartą SD

Drukarki do domowego biura z możliwością podłączenia kart SD umożliwiają fotografom wsunięcie karty SD do drukarki. Korzystanie z gniazda SD zachowuje jakość obrazu i zapewnia szybkie połączenie.

Funkcjonalność związana z bezpieczeństwem

Najlepsza drukarka do użytku domowego będzie miała funkcje bezpieczeństwa. Drukarki mają pamięć wewnętrzną, łączą się z Twoimi urządzeniami i łączą z domowym Internetem, co może być łatwą ścieżką dla hakerów, aby uzyskać dostęp do Twojego komputera. Funkcje bezpieczeństwa większości modeli obejmują szyfrowanie danych i uwierzytelnianie użytkownika. 

Określane są poprzez:

 • Równoważna prywatność przewodowa (WEP)
 • Zabezpieczony dostęp do sieci Wi-Fi (WPA)
 • WPA2
 • WPA3

WPA2 i WPA3 to nowsze aktualizacje WPA, przy czym WPA3 jest najbardziej aktualnym.

Łączność Wi-Fi

Drukarki domowe z łącznością Wi-Fi umożliwiają każdemu przyłączonemu do tej sieci Wi-Fi urządzeniu drukowanie bezprzewodowe.

Łączność Wi-Fi-Direct

Łączność Wi-Fi-direct to funkcja, która tworzy połączenie między urządzeniem a drukarką. Urządzenie i drukarka komunikują się bezpośrednio bez łączenia się z siecią Wi-Fi. Łączność Wi-Fi-direct różni się od łączności Wi-Fi tym, że Wi-Fi-direct nie łączy się z domową lub biurową siecią Wi-Fi.

Ranking: Top 5 suszarek bębnowych

1. Samsung DV90T8240SH

Suszarka kondensacyjna Samsung DV90T8240SH z pompą ciepła, o klasie energetycznej A+++, posiada technologię Air Wash, która odświeża ubrania za pomocą ciepłego powietrza, bez konieczności użycia detergentów. Dodatkowo, wyposażona jest w specjalne czujniki, które monitorują wilgoć i dopasowują czas suszenia. Co więcej, funkcja Al Control z aplikacją Smart Things ułatwiają kontrolę nad suszarką, nawet gdy jesteś poza domem. Suszarka oferuje ładowność do 9 kg, oraz 18  programów suszenia  w tym tryb szybkiego suszenia.

2. Electrolux 3D Sense EW9H378SP

Suszarka Electrolux 3D Sense EW9H378SP i zastosowana w niej technologia DelicateCare daje możliwość suszenia nawet delikatnych i sportowych ubrań. Urządzenie wyposażone jest w pompę ciepła oraz silnik inwerterowy, co przekłada się na wydajność sprzętu i jego wysoką klasę energetyczną. Suszarki posiada również wyświetlacz LCD i szeroki otwór wsadowy. Urządzenie oferuje pojemność wsadu do 8 kg, co pozwala zaoszczędzić czas i energię. System SensiCare pozwala na optymalne dopasowanie temperatury suszenia do potrzeb ubrań, dzięki czujnikom rozpoznającym rodzaj tkaniny oraz poziom wilgoci. 

3. Bosch WTR87TW0PL

Suszarka kondensacyjna Bosch WTR87TW0PL o najwyższej klasie energetycznej A+++, posiada technologię SensitiveDrying oraz AutoDry, które zapewniają suszenie dopasowane do rodzaju ubrań. Co więcej, oferuje opóźniony start do 24 godzin, zabezpieczenie przed dziećmi oraz możliwość podłączenia do odpływu wody. Dodatkowo, technologia AntiVibration Design sprawia, że urządzenie pracuje cicho (jedynie 64 dB).

4. LG ThinQ RC80U2AV4D

Suszarka LG ThingQ bębnem z maksymalnym wsadem 8 kg,  oferuje funkcję Eco Hybrid, dzięki której sam decydujesz czy chcesz w danym momencie oszczędzać energię czy czas. Co więcej, urządzenie pracuje cicho (jedynie 64 dB). Sprzęt posiada dedykowany dla alergików program Allergy Care, który usuwa do 99,9% roztoczy. Suszarka wyposażona została również w automatyczne czyszczenie.

5. Whirlpool FFT M22 9X2BS PL

Suszarka Whirlpool FFT M22 9X2BS PL wyposażona jest m.in. w program do suszenia wełny, który skutecznie odprowadza wodę z tkanin, nie niszcząc ich. Suszenie w niej jest szybkie, energooszczędne, efektywne, a poziom hałasu niski. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki, które monitorują wilgoć i dopasowują czas suszenia. Co więcej, dzięki funkcji FreshCare+ zagniecenia na materiałach są znacznie mniejsze po wysuszeniu, a tkaniny zachowują miękkość i świeżość. Suszarka wyposażona jest w łatwo czyszczący filtr kondensatora oraz opóźnienie startu. Maksymalny wsad bębna to 9 kg.

FAQ

Znajdź odpowiedzi na pytania, które zwykle pojawiają się podczas zakupu Drukarki

Jaki jest najlepszy model drukarki monochromatycznej do domu?

Najlepszą drukarką czarno-białą lub monochromatyczną do domu jest wielofunkcyjna drukarka Brother MFC-L2750DW LaserJet. Ten model drukarki jest najszybszy w swojej klasie, drukując 36 czarno-białych stron na minutę.

Jaka jest najlepsza kolorowa drukarka domowa?

Najlepszą kolorową drukarką domową jest Epson EcoTank ET-4850. Ten model drukarki jest wyposażony we wkłady atramentowe o dużej pojemności do wielokrotnego napełniania, które zapewniają niski koszt wydruku strony.

Jaka jest najlepsza drukarka atramentowa do domu?

Najlepszą drukarką atramentową do użytku domowego jest Epson EcoTank ET-4850, na drugim miejscu jest Canon MAXIFY GX6050. Obie opcje wykorzystują zbiorniki z atramentem do wielokrotnego napełniania, co zapewnia niski koszt w przeliczeniu na stronę, umożliwiając budżetowe drukowanie zdjęć i dokumentów.

Jaka jest najlepsza drukarka laserowa do domu?

Najlepszą drukarką laserowa do domu jest Brother MFC-L2750DW. Ta monochromatyczna, wielofunkcyjna drukarka laserowa posiada funkcje komunikacji zbliżeniowej, zawiera automatyczny podajnik dokumentów i drukuje z dużą prędkością.

Co robić, by wykorzystać atrament najbardziej efektywnie?

Aby atrament działał dłużej w drukarce w biurze domowym, pozostaw drukarkę zawsze podłączoną i włączoną. Drukuj regularnie, aby atrament nie zasychał. Jeśli wkład atramentowy wyschnie lub zatka się, użyj wilgotnego ręcznika papierowego, aby delikatnie zwilżyć wkład i usunąć zatkany atrament. Innym sposobem na wydłużenie trwałości atramentu jest drukowanie obrazów w skali szarości, a tekstu w trybie monochromatycznym. Aby oszczędzić na zakupie towarów, warto kupować większe ilości. Aby kasety z tonerem działały dłużej, wyjmij je i delikatnie postukaj każdym końcem o papierowy ręcznik. Powoduje to redystrybucję atramentu, zapewniając dłuższą żywotność. Włóż ponownie kasetę z tonerem i wróć do drukowania.

Która drukarka do domowego biura ma najtańsze zamienniki atramentu?

Canon MAXIFY GX6050 ma najniższy koszt za każdą wydrukowaną stronę i najtańsze zamienniki atramentu. Na drugim miejscu pod względem taniego atramentu jest Canon MAXIFY GX6050, ten model jest objęty dwuletnią wymianą atramentu przy pierwszym zakupie. Obie drukarki do domowego biura wykorzystują wkłady atramentowe wielokrotnego użytku, aby obniżyć koszty drukowania.

Jaka jest najbardziej niezawodna marka drukarek?

Cztery najbardziej niezawodne marki drukarek to Hewlett-Packard (HP), Brother, Epson i Canon. Każda marka ma inżynierów i programistów pracujących nad innowacyjnymi technologiami w swoich modelach drukarek, aby stale rozwijać wydajne możliwości drukowania w domu.

Jaka jest najlepsza drukarka domowa dla studentów?

Najlepszą drukarką dla studentów jest Canon MAXIFY GX6050. Ten model charakteryzuje się dużą szybkością drukowania i wkładami atramentowymi do wielokrotnego napełniania, które odpowiadają budżetowi studenta, a jednocześnie spełniają jego wymagania dotyczące drukowania.

Jaka jest najlepsza drukarka domowa dla fotografów?

Canon PIXMA Pro-200 to najlepsza drukarka domowa dla fotografów. Jest stosunkowo tania, ma dużą prędkość drukowania i drukuje wysokiej jakości obrazy za pomocą 8 atramentów. Najlepsza drukarka domowa dla fotografów będzie zależeć od tego, jakie są Twoje potrzeby w zakresie drukowania. Dla tych, którzy potrzebują dobrej jakości drukarki fotograficznej i dokumentacyjnej, warto rozważyć model Canon PIXMA TS6350.

Źródła

Aby określić najlepszą drukarkę do domu, przeanalizowaliśmy informacje z różnych stron internetowych. Zebraliśmy specyfikacje z oficjalnych stron internetowych marek oraz recenzje użytkowników z renomowanych źródeł. Zobacz listę źródeł poniżej.

Hewlett-Packard (HP)

Firma Hewlett-Packard, lepiej znana jako HP, została założona w 1939 roku. HP rozpoczął produkcję drukarek w 1984 roku i od tego czasu jest najwyżej ocenianą marką drukarek. W 2017 roku HP przejął dział drukarek firmy Samsung. HP jest zaufanym źródłem drukarek, a dzięki połączeniu współpracujących ze sobą inżynierów HP i Samsung, marka stale aktualizuje i wprowadza innowacje w technologiach drukowania. W tym artykule przyjrzeliśmy się oficjalnym specyfikacjom HP dla drukarki HP Deskjet 3750 All-in-One.

Epson

Epson to kolejna zaufana marka w świecie druku. Firma Epson została założona w 1961 roku w Japonii. W 1968 r. firma Epson wypuściła komercyjne drukarki do kalkulatorów elektronicznych. W tym artykule przyjrzeliśmy się oficjalnym specyfikacjom Epson dla Epson EcoTank ET-4850.

Canon

Firma Canon została założona w 1937 roku w Japonii. Nazwa Canon jest synonimem aparatów wysokiej jakości, nic więc dziwnego, że ta marka sprzedaje drukarki, które drukują wysokiej jakości zdjęcia. W 1985 roku, rok po wypuszczeniu przez HP pierwszej drukarki, marka Canon wypuściła swoją pierwszą drukarkę atramentową. W tym artykule przyjrzeliśmy się oficjalnym specyfikacjom Canon PIXMA Pro-200 i Canon MAXIFY GX6050.

Brother

Marka Brother to renomowana marka w świecie poligrafii, znana z trwałości i jakości. Firma Brother została założona w 1908 roku w Japonii. Firma była po raz pierwszy znana z przemysłowych maszyn do szycia, ale w 1970 roku marka wypuściła na rynek pierwszą skomercjalizowaną drukarkę matrycową. W tym artykule przyjrzeliśmy się oficjalnym specyfikacjom Brother dla Brother MFC-L2750DW.

PCmag.com

PCmag to magazyn i źródło internetowe, które przeprowadza testy, mierzy wydajność i kompiluje badania dotyczące funkcjonalności. Ta strona internetowa jest niezawodnym źródłem informacji o wszystkich sprawach związanych z technologią. Aby przeprowadzić badania do tego artykułu, przyjrzeliśmy się testom dotyczącym modeli drukarek Epson EcoTank ET-4850, Canon PIXMA Pro-200 i Brother MFC-L2750DW.

Amazon.com

Amazon jest wiodącym sprzedawcą internetowym praktycznie każdego możliwego przedmiotu. Firma została założona w 1994 roku i stała się wiarygodnym źródłem opinii użytkowników dla wielu produktów sprzedawanych przez prywatnych sprzedawców, małe firmy i duże korporacje. Należy jednak pamiętać, że znaczna liczba 5-gwiazdkowych recenzji może być generowana przez sprzedawcę lub kupowana. Oceny niższe niż 5 gwiazdek są często prawdziwe. Zbadaliśmy recenzje od 5 do 1 gwiazdek od osób, które kupiły, używały i oceniły drukarkę HP Deskjet 3750 All-in-One, Epson EcoTank ET-4850, Canon PIXMA Pro-200, Canon MAXIFY GX6050 i modele drukarek Brother MFC-L2750DW.

Forbes

Forbes to renomowany magazyn biznesowy, który powstał w 1917 roku. Magazyn i strona internetowa zawierają informacje o biznesie, aktualności i nie tylko. W ramach naszych badań przyjrzeliśmy się artykułowi Forbesa, w którym drukarka Canon PIXMA Pro-200 została uznana za najlepszą drukarkę fotograficzną na rok 2022.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Epson EcoTank L3156 98
879 zł Zobacz produkt
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.