TEST: Najlepsza Myszka Ranking - Toppricer

TEST: Najlepsza Myszka Ranking

W tym artykule zebraliśmy 98 najlepszych myszki, które możesz obecnie dostać na rynku. Wymienione myszki zostały ocenione na podstawie tego, jak dobrze wypadły w 3627 recenzjach, gdzie między innymi zostały uznane za „najlepsze w teście”.

Wybraliśmy najlepsze na podstawie opinii ekspertów i oceniliśmy cenę każdego produktu, więc jeśli szukasz odpowiedniego myszka w odpowiedniej cenie, możesz przeczytać wszystko o różnych myszka tutaj i znaleźć dokładnie taki, który spełnia Twoje potrzeby.

Autor: Anna Kus
3627 Recenzje
Zatwierdzone przez: Simon
98 Produkty
Ostatnia aktualizacja: Dec 20, 2022
44 godzin Czas spędzony

Toppricer polecane produkty

Tutaj możesz zobaczyć produkty polecane przez Toppricer, takie jak produkt w najlepszej cenie lub nasz najlepszy w testach.

Mysz Reinston EMB02
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepsze w tej cenie
96
. 19.99 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Mysz Logitech M187 (niebieska)
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Najlepszy produkt z testu
98
81.47 zł 79 zł

Najlepsza cena w:

EURO
Mysz Razer Basilisk Ultimate
Przeczytaj więcej o produkcie
 • Produkty z półki premium
94
. 677.99 zł

Najlepsza cena w:

Morele

Nasz test myszki zawiera szeroki przegląd produktów

Informacje o tym, co zawiera ten artykuł.

 • 1Najlepsze Myszki do komputera na rynku w 2022
 • 2Wszystkie funkcje
 • 3Przewodnik - co należy wziąć pod uwagę przed zakupem
 • 4Informacje dotyczące bezpieczeństwa i reklamacji
 • 5Wskazówki dotyczące konserwacji / utrzymania Myszki do komputera
 • 6Plusy i minusy

Porównanie i przegląd

Tutaj znajdziesz przegląd wszystkich produktów, które sprawdziliśmy. Użyj ikon, aby porównać lub przejrzeć produkty.

Nazwa produktu
Ocena
Cena
Mysz Logitech M187 (niebieska)
4.9 / 5.0 (51 recenzje)
98
79 zł
Mysz Razer Basilisk Ultimate
4.7 / 5.0 (14 recenzje)
94
677.99 zł
Mysz Reinston EMB02
4.8 / 5.0 (20 recenzje)
96
19.99 zł
4
Mysz Razer DeathAdder V2 Mini
4.9 / 5.0 (63 recenzje)
98
129.9 zł
5
Mysz SteelSeries Rival 5
4.9 / 5.0 (32 recenzje)
98
249.96 zł
6
Mysz Genesis Krypton 110
4.9 / 5.0 (158 recenzje)
98
68.21 zł
7
Mysz Logitech G Pro Gaming Wireless
4.9 / 5.0 (97 recenzje)
98
395 zł
8
Mysz Logitech G502 Lightspeed
4.9 / 5.0 (33 recenzje)
98
511.33 zł
9
Mysz Tracer Gamezone Reika RGB
4.9 / 5.0 (36 recenzje)
98
63.99 zł
10
Mysz Genesis Xenon 200
4.9 / 5.0 (113 recenzje)
98
69 zł

Przewodnik po myszkach komputerowych

Myszka to nadal dla wielu osób niezbędne urządzenie używane w parze z komputerem lub laptopem. Na rynku dostępne są różne rodzaje myszek, a wśród nich wiele ergonomicznych modeli, np. pionowych. Decydując się na zakup myszy komputerowej, warto określić jej przeznaczenia, ponieważ mysz do użytku domowego lub do biura różni się od myszki do gier, czy dla profesjonalistów. W tym poradniku, poznasz najważniejsze cechy, które posiadają myszki komputerowe, dzięki czemu wybór najlepiej dopasowanego do Twoich potrzeb modelu będzie łatwiejszy.

Rodzaje myszek komputerowych

 • Mysz optyczna 

Urządzenie wykorzystujące diody LED, które oświetlają powierzchnię pod urządzeniem umożliwiając komputerowi określenie położenia myszy. Ten rodzaj myszek jest łatwy w utrzymaniu czystości i pozwala na pracę na różnych powierzchniach. Z kolei, ich wadą jest mniejsza precyzja w porównaniu z myszkami laserowymi. 

 • Mysz laserowa

Jest to nowsza odmiana myszek optycznych, wykorzystująca diody laserowe, dzięki czemu urządzenie oferuje większą precyzję działania i płynność ruchu. Ten rodzaj myszek jest często wykorzystywany przez graczy oraz profesjonalistów, do pracy z grafikami i materiałami wideo. Jednakże, za lepszą jakość myszy laserowej trzeba zapłacić więcej niż za klasyczną mysz optyczną.

Rodzaje łączności myszek

 • Mysz przewodowa

Połączenie bezprzewodowe nie jest narażone na zakłócenia pracy, dlatego jest często popularny wśród graczy. Kabel pozbawia jednak pewnej swobody działania.

 • Mysz bezprzewodowa

Choć myszki bezprzewodowe są wygodniejszą alternatywą nie posiadającą przewodu, konieczne jest zasilania za pomocą baterii lub akumulatorów. Co więcej, mogą się również pojawiać kłopoty z zasięgiem lub zakłócenia w transmisji. W zależności od konkretnego modelu, myszka może wykorzystywać połączenie z WiFi, Bluetooth bądź transmisję radiową na częstotliwości 2,4 GHz.

Najważniejsze parametry

Parametry odgrywają kluczową rolę w sposobie działania wybranej przez Ciebie myszki. 

 • Rozdzielczość (czułość) sensora

Im wyższa rozdzielczość, tym działanie myszki jest bardziej precyzyjne i szybsze. Jednak nawet najbardziej podstawowe sensory oferują czułość na poziomie, który bez najmniejszych problemów sprosta wszystkim zadaniom typowego, domowego użytkownika. Dlatego jeśli szukasz myszki gamingowej, warto zwrócić uwagę na modele, które pozwalają na regulację parametru DPI. 

 • Częstotliwość raportowania

Ten parametr odgrywa ważną rolę nie tylko w przypadku profesjonalnych czy gamingowych zastosowań, ale i podczas domowego użytku. Odpowiada on za to, jak często w ciągu sekundy urządzenie komunikuje się z komputerem, a im częstsze raportowanie, tym reakcja myszy jest szybsza.

 • Ergonomiczny kształt

Kształt urządzenia, który będzie pasował do dłoni, podniesie wygodę i szybkość pracy. Kupienie zbyt małej lub zbyt dużej myszy może przynieść dyskomfort podczas dłuższego użytkowania. Specjalne modele, zmniejszają obciążenie mięśni, co wpływa na kondycję dłoni i rąk. Na rynku dostępne są urządzenia uniwersalne, które będą odpowiednie dla prawie każdego użytkownika. 

Mysz dla gracza 

Producenci tworzą modele, które mają pozytywnie wpłynąć na grę, dlatego też dobór myszy jest równie ważny. Oprócz wcześniej wymienionych parametrów, warto również zwrócić uwagę na  funkcje myszy dla graczy.

 • Przyciski programowalne i dodatkowe

Są to przyciski, do których zostały przypisane nietypowe funkcje, pozwalające skrócić wykonywanie niektórych czynności. 

 • Pamięć wewnętrzna

Niektóre modele myszek dysponują pamięcią wewnętrzną, która pozwala na zapisanie kilku profili ustawień.

Ranking: Top 5 myszek komputerowych

1. Mysz SteelSeries Aerox 3 2022 

Mysz komputerowa SteelSeries Aerox 3 2022 z sensorem TrueMove Core zapewnia dokładność ruchu godną e-sportowca. Powłoka AquaBarrier gwarantuje  niezawodność nawet po przypadkowym zachlapaniu, ponieważ podzespoły wewnętrzne osłania wodoszczelna powłoka klasy IP54. Sprzęt śledzi przesunięcia z wydajnością do 8500 DPI. Udoskonalone mechanizmy urządzenia wytrzymują aż 80 milionów aktywacji. 

2. Mysz Razer Viper Ultimate

Mysz gamingowa Razer Viper Ultimate charakteryzuje się ergonomiczną konstrukcją i systemem Hyperspeed, dzięki którym urządzenie jest szybsze o nawet  25% w porównaniu z innymi technologiami bezprzewodowymi. Dzięki technologii Razer Focus i Optical, sprzęt zapewnia wysoką czułość do 20 000 DPI i przyspiesza rejestrowanie każdego kliknięcia. Dedykowana aplikacja Razer Synapse, pozwala na personalizację przycisków, podświetlenia i wiele innych funkcji. Dodatkowo, stacja dokująca oferuje wygodne ładowanie myszki.

3. Logitech G703 Wireless Mouse

Mysz G703 z  technologią LightSpeed, pozwala na odświeżanie pozycji myszki z częstotliwością 1 ms i optymalizację połączenie co daje nam niespotykaną na rynku dokładność i szybkość działania. Dzięki zastosowanemu sensorowi optycznemu w urządzeniu osiągnięto czułość płynnie regulowaną w zakresie od 200 do 12 000 DPI. Dodatkowo, personalizacja pozwala dowolnie zmieniać funkcje sześciu klawiszy myszy oraz sterować podświetleniem, przy użyciu oprogramowania Logitech Gaming Software.

4. Mysz White Shark LANCELOT

White Shark Lancelot z czujnikiem optycznym SUNPLUS 6651 zapewnia regulację poziomu czułości DPI od 800 DPI do maksymalnie 6400 DPI. Mysz posiada 7 przycisków, oprócz głównych przycisków (lewy i prawy) znajdują się przyciski wstecz / do przodu, przycisk DPI i przewijania oraz przycisk zmiany częstotliwości.

5. Mysz SteelSeries Rival 5

Mysz SteelSeries Rival 5 z oferuje śledzenie 1:1, 18 000 CPI, 400 IPS, oraz przyspieszenie 40G. Urządzenie posiada 9 programowalnych przycisków, każdemu z nich można przyporządkować najważniejsze skróty klawiszowe dla większego komfortu gry. Udoskonalone mechanizmy urządzenia wytrzymują aż 80 milionów aktywacji. Engine Apps w SteelSeries GG, pozwala na dostosowanie podświetlenia RGB, a także powiadomień z czatu i innych aplikacji.

Nie masz czasu? Zobacz produkty danej kategorii, które wypadają najlepiej w testach.
Best in Test
Mysz Logitech M187 (niebieska) 98
Powrót do góry

The score is calculated from 1 to 100 based on selected factors:

 • User reviews count for 70%.
 • The price counts for 15%.
 • Expert reviews count for 10%.
 • And selected specifications count towards 5%.